ФЕЙК: Олена Зеленська витратила $1,1 млн на дорогоцінні прикраси ювелірного дому «Cartier» у США

ФЕЙК: Олена Зеленська витратила $1,1 млн на дорогоцінні прикраси ювелірного дому «Cartier» у США

26 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
1022

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах та медіа поширюють відео, в якому нібито колишня працівниця ювелірного дому «Cartier» розповідає про її звільнення через конфлікт з Оленою Зеленською. Звільнена працівниця продемонструвала чек на суму близько $1,1 млн, який начебто належить першій леді. 

22 вересня 2023 року Олена Зеленська не могла придбати ювелірні вироби у Нью-Йорку. У цей день вона перебувала з візитом у Вашингтоні, а пізніше прибула до Канади, про що повідомила у своїх соціальних мережах.  

Скриншот допису 

На чеку вказано, що магазин знаходиться за адресою 653, П’ята авеню у Нью-Йорку, а дата покупки — 22 вересня 2023 року. 

Скриншот відео

На вказаному місці справді розташований ювелірний дім «Cartier», проте у цю дату Олена Зеленська не могла відвідати ювелірний магазин.  

З 18 до 22 вересня 2023 року відбувся офіційний візит української делегації до США, в якому брала участь Олена Зеленська. 18-20 вересня вона дійсно перебувала у Нью-Йорку. Проте вже 21 вересня Олена Зеленська повідомила, що вона прибула з українською делегацією у Вашингтон і вшанувала пам’ять загиблих внаслідок теракту 11 вересня 2001 року. 22 вересня перша леді України зустрілася у Білому домі з Джилл Байден, відвідала Джорджтаунський університет та разом із Володимиром Зеленським прибула до Оттави, Канада. Відтак вона фізично не могла купувати прикраси у Нью-Йорку 22 вересня, як вказано у фейковому чеку, оскільки у цей день перебувала у Вашингтоні та Оттаві.

Сторінка в інстаграм, на якій нібито поширили історію про звільнення та фото чека, не має жодного наповнення та неактивна. Швидше за все, її створили для цього фейку. Також нам не вдалося знайти медіа «The DC Weekly», про яке згадують пропагандисти.  

Через інструмент «PimEyes» ми знайшли профіль дівчини з відео на ім’я Габріель Його з сайту «YouHelp». Це російський сайт, який надає послуги занять з іноземних мов. Габріель — студентка-медик з Санкт-Пєтєрбурга, яка у вільний від навчання час викладає французьку та англійську мови. Ми зробили додаткове порівняння облич через сайт «FaceShape», який підтвердив, що на фейковому відео саме Габріель Його.

Скриншот із порівнянням

Раніше ми вже спростували фейк про те, що до приїзду Зеленського в Нью-Йорк на банері розмістили напис «Слава Урині» замість «Слава Україні».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний