ФЕЙК: Оплата через біометрію на турнікетах в метро — це частина цифрового концтабору

ФЕЙК: Оплата через біометрію на турнікетах в метро — це частина цифрового концтабору

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
317

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому автор демонструє турнікети в метрополітені Москви, оплата в яких здійснюється з використанням біометричних даних. Також автор стверджує, що біометричні турнікети — це частина цифрового концтабору. 

Проте, це не так.

Оплата на таких турнікетах здійснюється через систему розпізнавання облич, встановлену в метрополітені Москви. Алгоритм роботи Face Pay простий: користувач прив’язує банківську картку, на якій є кошти, та проїзний до програми «Метро Москви», дивиться в камеру перед турнікетом, і гроші за проїзд списуються автоматично. 

Утім, це не єдиний доступний спосіб оплати. Проїзд можна оплатити фізичною банківською карткою, використовуючи сервіси ApplePay та GooglePay або проїзним

Оплата з використанням біометричних даних немає нічого спільного з цифровим концтабором. Використання цих технологій — добровільне.

VoxCheck вже спростовував фейки про створення цифрового концтабору тут, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний