ФЕЙК: Пандемія Covid-19 – повторення сценарію попередніх епідемій | VoxUkraine

ФЕЙК: Пандемія Covid-19 – повторення сценарію попередніх епідемій

17 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
1087

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У цьому відео стверджують, що пандемія грипу H1N1 («свинячого» грипу) була фейковою та запланованою елітами, які прагнуть скоротити населення всієї планети. Зокрема для цього, мовляв, була виготовлена вакцина, яка призводить до низки захворювань та масової смертності. У підводці до відео написано, що зараз, під час пандемії Covid-19, втілюється той самий сценарій по скороченню населення.

Далі ми спростовуємо неправдиві та маніпулятивні твердження, якими у відео аргументують існування так званого «плану» пандемій. 

«В 1998 году Тед Тернер обязался дать более $1 млрд для ООН для использования их в осуществлении политики по сокращению населения всей планеты».

За словами Тернера, ці кошти він пожертвував для створення неприбуткового фонду, який би надавав допомогу дітям, біженцям, займався боротьбою з хворобами та ліквідацією наземних мін. 

«Билл Гейтс пожертвовал более $30 млрд организациям планирования семьи, фонду ООН в области народонаселения и другим организациям по сокращению населения».

Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) навпаки є агентством, що займається сексуальним та репродуктивним здоров’ям населення. Він допомагає в питаннях планування сім’ї, підготовки кваліфікованих медичних працівників, які приймають пологи, забезпечує гуманітарну допомогу жертвам воєнних конфліктів та природних лих, забезпечує жінок доступом до безпечних контрацептивів тощо. Фонд не займається «скороченням» населення. 

«Энтузиаст по сокращению населения Уоррен Баффет дал $37 млрд на финансирование организаций по ограничению рождаемости».

Починаючи з 2006 року інвестор-мільярдер Воррен Баффет пожертвував благодійним організаціям понад $34,5 млрд. Чотири п’ятих суми усіх пожертв надійшли у Фонд Гейтса. Решта надходить до Фонду, названого на честь покійної першої дружини Баффетта, та благодійних організацій (Howard G. Buffett Foundation, Sherwood Foundation та NoVo Foundation), якими керують його діти. Однак жодна з цих організацій не займається скороченням народжуваності.

«В декабре 1974 года американское правительство сделало центральным вопросом национальной безопасности разработанный Генри Киссинджером план сокращения населения (National Security Memorandum 200) в странах третьего мира» <…> «Киссинджер также предлагал использование продуктов питания как оружия… А также провоцирование войн, как полезный инструмент сокращения населения».

У цьому звіті йшлося про наслідки світового зростання населення для безпеки та закордонних інтересів США, а не про «план скорочення населення». До того ж Кіссінджер не пропонував скорочувати населення продуктами харчування: у документі розглядається, наскільки вистачить ресурсів для забезпечення їжею всього людства. Також там не йдеться про розпалювання війн. 

«Хиллари Клинтон заявила, в связи с развивающимися технологиями детям будут вводиться микрочипы напрямую в головной мозг, чтобы можно было сообщать, какие продукты можно покупать».

Ми не знаходимо будь-яких схожих цитат Гілларі Клінтон. Незалежні іноземні фактчекери з Politifact уже спростовували схоже бездоказове твердження про намір Демократичної партії імплементувати усім мікрочипи.

Ми допускаємо, що автори могли некоректно перекласти назву програми медичного страхування для дітей. Абревіатура англійською — CHIP (Children’s Health Insurance Program). Інших згадок про «чипи» в цитатах Клінтон ми не знаходимо.

«Наночипы могут вводиться с помощью вакцины или других лекарств».

Стверджуючи це, автори посилаються на невідомого «працівника ЦРУ», який, мовляв, надав цю інформацію. Насправді сьогодні не існує доказів подібних конспірологічних теорій, а їхні автори практично ніяк не аргументують такі твердження.

Вілбур Чен, вчений-інфекціоніст з Центру розвитку вакцин та глобального здоров’я Університету штату Меріленд, стверджує, що навіть найменші мікрочіпи «завеликі настільки, що жоден ніколи не поміститься у вакцинну голку». 

«В 2004 году Буш подписал закон о биозащите. Согласно этому закону, правительство может вводить обязательные вакцинации американских граждан. Во время этого вводить военное положение, основываясь на информации о чрезвычайной ситуации — пандемии гриппа». 

Якщо мається на увазі Директива президента про національну безпеку (відома під назвою «Біозахист 21 століття»), яку Джордж Буш підписав у 2004 році, то в ній взагалі не йдеться про обов’язкову вакцинацію. Загалом Директива визначає політику протидії біотероризму в США, а не програми імунізації. Про вакцинацію згадується лише в контексті того, що вдалося «накопичити достатні запаси вакцини проти віспи для кожного американця та вакцинувати понад 450 тис. членів збройних сил». 

«Целью вакцины, несомненно, является поражение иммунной системы человека. Достаточно ее нейтрализовать — и дело практически сделано. Как свидетельствует разрушитель иммунитета, известный под названием СПИД».

Вакцина не послаблює імунітет, а забезпечує його появу, змушуючи організм виробляти антитіла до збудника певного захворювання. А в порівнянні вакцин та вірусу імунодефіциту людини, який спричиняє захворювання СНІД, немає жодного логічного зв’язку.

«Использование вакцины от свиного гриппа было ассоциировано с развитием тяжелого неврологического заболевания — синдрома Гийена-Барре».

У відео також стверджують, що вакцина небезпечна, бо має аналогічну дію до вакцини 1970-х, а також що вона була створена, аби «вбити велику кількість людей». У 1976 році близько 48 млн американців отримали вакцину проти свинячого грипу. Із них у 532 розвинувся синдром Гійєна-Барре (близько 10 випадків на 1 млн щеплень). Більшість людей одужують від Гійєна-Баре, але не всі: 25 померло після 1976 року, а інші зазнали ушкоджень. Проте з жодною наступною вакциною більше не було таких проблем. 

Синдром Гійєна-Барре — рідкісний стан, при якому імунна система людини атакує периферичні нерви. Може призвести до майже повного паралічу, люди із цим синдромом потребують лікування, а інколи навіть інтенсивної терапії. Однак більшість людей повністю одужує навіть у найважчих випадках. 

Сам грип набагато частіше спричиняє синдром Гійєна-Барре, ніж будь-яка вакцина проти грипу. Дослідження 2009 року показало, що з кожного мільйона людей, які захворіли на грип, 40-70 людей хворіють на Гійєна-Барре.

«Тимеросал в вакцинах содержит ртуть. Доказано, что этот компонент вызывает не только синдром Гийена-Барре, но и аутизм у детей. Прослежены случаи заболевания после вакцинации с этим компонентом».

Насправді не було доведено, що тіомерсал, який додають у вакцини із компонентами живих вірусів чи бактерій, аби стримувати їхній ріст, завдає хоч якоїсь шкоди організму людини. Тіомерсал не затримується в організмі надовго, тому не накопичується і не досягає шкідливих рівнів. Коли він потрапляє в організм, він розщеплюється до етилртуті та тіосаліцилату, які легко виводяться. До того ж у вакцинах міститься дуже мала доза тіомерсалу.

Багато досліджень свідчать про те, що тіомерсал у вакцинах не спричиняє розвиток аутизму. Окрім цього, навіть після того, як він був вилучений майже з усіх дитячих вакцин, рівень аутизму продовжував зростати, що суперечить цій теорії.

«Вакцина против свиного гриппа — бактериологическое оружие, так как она смешана с высокотоксичными веществами, неизбежно ведущими к полной потере иммунитета и вызывающими более 20 видов раковых заболеваний, с последующим параличом мышечных тканей и дыхательных органов».

Якщо під «високотоксичними речовинами» маються на увазі ад’юванти, які додають до складу вакцин, аби посилити імунну відповідь організму на вакцину, то їх додають до складу вакцин уже протягом десятиліть, і негативних побічних ефектів помічено не було. У будь-якому випадку, перед тим, як вакцини ліцензують для масового використання, вони проходять клінічні випробування, під час яких і визначаються їхні безпечність та ефективність.

Детально про алюміній, що додають до складу вакцин як ад’ювант, ми писали тут. Про інші види ад’ювантів — тут.

«Тони Блейр увез с собой в Лондон данные из сиднейского центра вирусологии птиц, в том числе мертвого дятла. Изучение останков птицы продолжили в лондонской лаборатории. Телеканал SPY News сообщили о телефонном звонке президенту США. Премьер передал Бушу неприятную новость: военные эксперты обнаружили в печени дятла оживленный американский микрочип и капсулу, которая не успела еще разложиться в скульптуру вируса птичьего гриппа, что и выдало его штучное происхождение. Птичий грипп намеренно вводили в военных лабораториях США для того, чтобы они разносили заразу в нужном направлении. Микрочип передавал сведения о перемещении дятла на радары военных баз США в Австралии, <…> чтобы подкосить европейский экспорт птицы: недаром в США птицы гриппом не болели».

Насправді не існує жодних фактологічних підтверджень цієї теорії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний