ФЕЙК: Пандемію спланували, вакцини шкодять, вірусологів цензурують, смертність не зросла | VoxUkraine
Beta

ФЕЙК: Пандемію спланували, вакцини шкодять, вірусологів цензурують, смертність не зросла

31 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
729

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється відео Андрія Фурсова, що пандемія – це глобальна змова, у вакцинах міститься шкідливий алюміній, а смертність у 2020 році не змінилась у порівнянні з минулими, тому COVID-19 не страшний.

Проте це не так.

Вірус не розпочався одночасно у всьому світі, його не виготовляли штучно і не запускали в кожній країні в один час.

Більшість науковців, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Натомість, підтверджень штучному походженню нового коронавірусу немає.

Вірус виник в Китаї і звідти поступово поширювався на весь світ – ці тенденції можна прослідкувати тут. Схожу тезу про одночасний початок пандемії у кількох країнах ми вже спростовували у Пламена Паскова. 

Захід «Event-201» не пов’язаний з пандемією COVID-19.

У жовтні 2019 року відбувся захід «Event 201», на якому імітували спалах пандемії. Проте представники Центру безпеки охорони здоров’я імені Джона Гопкінса, які разом зі Всесвітнім економічним форумом та Фондом Білла і Мелінди Гейтс провели цей захід, спростували версію про те, що це стосувалося COVID-19.

Оскільки бактерії та віруси постійно мутують, а ризики їхньої передачі людині зростають, зокрема через людське втручання у середовище дикої природи, ймовірність виникнення пандемії завжди існує. Метою теоретично-тренувального заходу була перевірка готовності людства до ефективної боротьби із новим вірусом, що може виникнути будь-коли. Про це ми писали раніше. 

Звіт Фонду Рокфеллера не передбачав пандемію COVID-19.

У доповіді Rockefeller Foundation та Global Business Network, опублікованій у травні 2010 року, йдеться про потенційні сценарії розвитку світу та технологій до 2035 року. Згідно з одним із них, від грипу, який пішов від диких гусей, померло 8 млн по всьому світу. Проте, це не є доказом того, що пандемію планували.

Варто зазначити, що сценарії – це лише метод, який використовують аналітики щоб врахувати потенційні ризики у процесі прийняття управлінських чи інвестиційних рішень. Тобто, це були припущення, а не прогнози. Про це ми вже писали тут.

Білл Гейтс не робив заяв про необхідність скорочення населення.

Тезу про те, що Гейтс хоче скоротити населення ми вже неодноразово спростовували. У своєму виступі на Ted Talks Білл Гейтс говорив не про зменшення населення, а про скорочення темпів приросту населення. 

Так відбувається зокрема через те, що у бідних країнах жінки народжують більше дітей, ніж в багатих. Вони збільшують шанси мати дорослих нащадків шляхом більшої народжуваності, зокрема через відсутність соціального захисту осіб похилого віку, що замість держави покладається на родину.

Гейтс зазначає, що за умови кращої вакцинації та якості медичного обслуговування шанси соціального захисту та високих стандартів охорони здоров’я значно збільшаться. А, отже, потреба народжувати більше дітей зведеться до мінімуму. 

Крім того, сучасні тенденції свідчать про те, що країнам, які розвиваються, характерне зменшення рівня фертильності. Це пов’язано із збільшенням тривалості життя, а також більш високим рівнем доходів. Відповідно, стратегія щодо виживання дітей сприяє стабілізації кількості населення та перешкоджає зростанню показників бідності.

Алюміній у вакцинах не шкодить організму людини.

Алюміній використовується у вакцинах як допоміжний засіб, компонент, що підвищує імунну відповідь на антигени вакцини. Використання ад’ювантів є безпечним і загалом дозволяє вводити меншу кількість вакцини та застосовувати меншу кількість доз. 

В організмі накопичується лише незначна кількість алюмінію: більше 95% алюмінію виводять нирки, ще приблизно 2% — жовчний міхур, а решта залишається у тканинах організму, однак не становить небезпеки для людини. Детальніше про це – тут.

Вакцини не завдають непоправної шкоди організму та не викликають аутизм.

Вакцинація може викликати помірні побічні реакції, серед них – підвищення температури або біль і почервоніння у місці введення. Крім того, як і інші медичні засоби, вакцини можуть викликати алергічні реакції. Легкі форми реакцій проходять протягом декількох днів самостійно. Серйозні, тривалі побічні ефекти зустрічаються вкрай рідко.

А ось зв’язку між вакцинами і аутизмом не виявлено. Складові вакцин не спричиняють аутизм. Такі тези ми вже спостовували тут і тут.

Google i YouTube не видаляють відео висококваліфікованих епідеміологів, біологів чи вірусологів.

Відео лікарів, науковців чи експертів видаляють з соціальних мереж, якщо вони порушують правила спільнот – поширюють неправдиву інформацію або теорії змови. 

Смертність в різних країнах світу зросла, у порівнянні з минулими роками. Причина цьому – COVID-19.

Для порівняння, наскільки смертність під час пандемії відрізняється від смертності за попередні роки, дослідники використовують показник «надлишкової смертності». Ці дані можуть також включати недорахованих жертв COVID-19 або смерті тих, хто не отримав необхідної допомоги через карантинні обмеження.

Під час спалаху пандемії COVID-19, показники надлишкової смертності 24 країн Європи, значно перевищували середні значення попередніх років. 

Наприклад, у семи регіонах Італії, що постраждали найбільше, за перший місяць з початку спалаху коронавірусу, показники щоденної смертності втричі перевищували середні показники смертності за попередні 5 років. Деякі італійські науковці наголошують, що кількість аномальних смертей в різних регіонах Італії збільшилась у 4-10 разів за час пандемії. 

У Великій Британії, у тижні пікової захворюваності на COVID-19, показники смертності більш, ніж вдвічі перевищували середні показники смертності за відповідні тижні попередніх 5 років. 

Про це ми вже писали тут. А більш детальну статистику надлишкової смертності країн Європи можна подивитись за посиланням.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний