ФЕЙК: Поліція Риму виступила проти карантину, прем’єр-міністра Італії судитимуть | VoxUkraine

ФЕЙК: Поліція Риму виступила проти карантину, прем’єр-міністра Італії судитимуть

30 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
755

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Користувачі мережі поширюють скриншоти уривків статті, у якій стверджують, що муніципальна поліція Риму підтримала громадян у боротьбі проти «диктатури здоров’я». Окрім цього, у статті йдеться про прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте, якого начебто судитимуть через посягання на Конституцію, зловживання службовим становищем та насилля в особистому житті. 

Втім, обидва твердження — неправдиві.

Поліція Риму ніколи не заявляла про підтримку будь-яких протестних рухів проти карантинних обмежень в країні. Імовірно, йдеться про так званий «Марш звільнення» — акцію протесту проти «диктатури здоров’я». Під час цієї демонстрації люди, які не одягали маски, мали конфлікти з поліцейськими, оскільки перебування без масок у людних місцях є порушенням закону.

Задовго напередодні, 5 вересня, також повідомлялося про протести проти носіння масок. Утім, жодних згадок того, що поліція виступила на підтримку протестувальників, теж немає. Нещодавно після оголошення більш суворих умов карантину країною знову прокотилася низка протестів, зокрема повідомлялося про сутички поліції з протестувальниками в Римі, що суперечить твердженню про начебто підтримку поліції.

Прем’єр-міністр Джузеппе Конте у липні давав свідчення як свідок. Прокуратура міста Бергамо вивчала, чому в Бергамо та прилеглих містах не оголосили локдаун через спалахи коронавірусу раніше, щоб уникнути великої кількості смертей. Це розслідування ведеться через десятки скарг на те, що міста на півночі Ломбардії надто пізно оголосили «червоними зонами», коли там уже було виявлено багато хворих.

Прокурори проводять розслідування щодо Конте та кількох міністрів його уряду за позовами, поданими за звинуваченнями у створенні пандемії та обмеженні політичних прав італійців. У серпні Конте повідомив, що прокуратура в Римі визнала звинувачення безпідставними та радила закрити справу. 

В Італії прокурори зобов’язані проводити розслідування за кримінальними позовами громадськості. Після попереднього розслідування прокурори представляють матеріали в суді, щоб вирішити, чи продовжувати розслідування або ж закрити справу.

Стверджувати, що громадяни виступили саме проти диктатури, і що їх підтримала поліція, неправильно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний