ФЕЙК: Поліціянти Полтави створили зразок заяви з вибаченнями за прослуховування російської музики

ФЕЙК: Поліціянти Полтави створили зразок заяви з вибаченнями за прослуховування російської музики

14 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
191

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито поліціянти Полтави створили зразок із вибаченнями для громадян, які слухають російську музику: «Я щиро перепрошую громадян України за те, що я слухав російську пісню. Я засуджую російську агресію і готовий понести покарання за всією суворістю закону».

Утім, це — фейк. Поліціянти Полтави не створювали подібний зразок із вибаченнями.

Скриншот публікації

У тексті вибачення використовують нехарактерний для української мови вислів «приносити вибачення», тоді як правильно писати «просити вибачення, перепрошувати». Крім того, пропагандисти неправильно сформулювали речення. Так, замість «Я щиро перепрошую […] за те, що ПІБ…» мало б бути «Я, ПІБ, прошу вибачення…».

Зворотний пошук фото у гуглі показав, що фото здебільшого поширюють російські видання та телеграм-канали. У надійних українських виданнях немає жодної інформації, що поліціянти Полтави дійсно створили подібний зразок із вибаченнями.

Щобільше, ми подали інформаційний запит у Головне управління Національної поліції в Полтавській області та отримали спростування цієї «новини».

Скриншот спростування фейкової новини від Відділу комунікацій ГУНП в Полтавській області

У червні 2022 року Верховна Рада України прийняла закон, який забороняє російську музику в українських медіа та громадському просторі, проте він не передбачає конкретного штрафу. На практиці в подібних випадках суд може притягнути до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство та накласти штраф у розмірі 51-119 грн.

Утім, у серпні 2023 року до Верховної Ради України подали законопроєкт щодо встановлення штрафів за використання пісень чи кліпів заборонених російських виконавців у закладах торгівлі, громадського харчування та сфері послуг у розмірі від 5100 до 7500 грн. Повторне порушення каратиметься штрафом розміром від 17000 грн. Наразі законопроєкт знаходиться на стадії ознайомлення.

Раніше ми спростовували фейк, нібито російські виконавці — найпопулярніші музиканти в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний