ФЕЙК: Польських військових, які загинули в Україні, повертають у закритих трунах — відео

ФЕЙК: Польських військових, які загинули в Україні, повертають у закритих трунах — відео

16 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
727

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому військові проводять офіційний захід із прощання з загиблими солдатами. У повідомленнях заявляють, що у закритих трунах нібито польські військові, які загинули на війні в Україні.

Це — неправда. Відео зняли ще у 2011 році під час церемонії перевезення тіл польських солдатів, які загинули в Афганістані. 

Скриншот публікації

Нам не вдалося знайти це відео за зворотним пошуком. Тож ми вирішили пошукати інформацію про нього за заголовком польською мовою, яким його підписують користувачі. Насправді це відео вперше опублікували ще у 2011 році. У коментарі польському виданню Konkret24 Міноборони Польщі зазначили, що відео зняли у 2011 році під час церемонії перевезення тіл польських солдатів, які загинули в Афганістані.

У 2011 році авто з п’ятьма польськими військовими підірвалося на вибухівці в Афганістані. Таліб визнав себе винними у нападі на поляків. Загиблих солдатів зустрічали військовою церемонією в аеропорту Варшави. На офіційному урядовому сайті Польщі можна побачити фото з церемонії, які схожі на кадри з відео. На фото з урядового сайту Польщі та відео можна побачити одну й ту ж білу будівлю позаду. 

Кадр з відео, яке поширюють у мережі

Польських загиблих військових зустрічають в аеропорту Варшави 2011 року. Джерело: офіційний сайт президента Польщі

Крім того, інформацію про те, що на відео нібито поляки, які загинули на війні в Україні, спростував уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарин. На своїй сторінці у твіттері він підкреслив, що відео не має нічого спільного із російським вторгненням в Україну.

У Міноборони додали, що жоден польський кадровий військовий не бере участі у війні в Україні. Ті поляки, які беруть участь в інтернаціональному легіоні України, є добровольцями. Наразі відомо про загибель шести добровольців із Польщі.

Раніше ми вже спростовували фейк про те, що у Польщі нібито готують кладовище для 1200 загиблих в Україні «польських найманців». Насправді в Україні немає так званих «іноземних найманців». Згідно з Положенням про проходження військової служби у ЗСУ, іноземці та особи без громадянства, які беруть участь у війні в Україні, прирівнюються до військовослужбовців Збройних Сил України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний