ФЕЙК: Понад 80 канадських лікарів загинули внаслідок вакцинації від COVID-19

ФЕЙК: Понад 80 канадських лікарів загинули внаслідок вакцинації від COVID-19

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
294

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що понад 80 канадських лікарів раптово померли після того, як у країні схвалили вакцину від COVID-19. Користувачі соцмереж стверджують, що раптові смерті можуть бути пов’язані з щепленнями.

Однак це — фейк. Канадські лікарі, згадані в публікаціях, померли через причини, не пов’язані з вакцинацією.

14 січня 2023 року канадське видання Global News опублікувало розслідування про 80 лікарів, імена яких згадуються в теоріях змови. Журналісти дослідили некрологи та поспілкувалися з рідними померлих. Їм вдалося встановити причину смерті 48 із цих лікарів: 10 померли від раку, 6 покінчили життя самогубством, 5 перенесли серцевий напад, 3 загинули в автокатастрофах, один помер унаслідок падіння під час сходження на гору, один потонув. Інші боролися із захворюваннями, не пов’язаними з COVID-19. Родини померлих не захотіли називати конкретні захворювання, але підтвердили, що вони не були пов’язані з вакциною. Щонайменше один із загиблих взагалі не був лікарем у Канаді й не був вакцинований.

Іноземні незалежні фактчекери з Reuters теж перевірили інформацію про 80 загиблих у відкритих джерелах і не знайшли жодного зв’язку між їхніми смертями та вакцинацією.

Раніше VoxCheck неодноразово спростовував фейки про зв’язок вакцинації із зростанням смертності у різних країнах. Насправді несприятливі події, які трапляються з людьми після вакцинації, необов’язково пов’язані зі щепленням. Наприклад, вже згадані серцево-судинні та ракові захворювання загалом є одними з найбільш поширених причин смерті у світі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний