ФЕЙК: Повідомлення від ДСНС із закликами евакуюватися з Харкова

ФЕЙК: Повідомлення від ДСНС із закликами евакуюватися з Харкова

24 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
179

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот SMS-повідомлення нібито від ДСНС України із закликами терміново евакуюватися з Харкова та інших прилеглих населених пунктів. 

Утім, це — фейк. ДСНС України не надсилала такого оповіщення, евакуація з Харкова не оголошувалася.

Скриншот допису 

Міністерство внутрішніх справ та Державна служба України з надзвичайних ситуацій спростували інформацію про оголошення евакуації з Харкова та зазначили, що ДСНС розсилки такого повідомлення не проводила. У МВС запевнили, що потреби в евакуації жителів міста наразі немає. Міський голова Харкова Ігор Терехов підтвердив, що, попри постійні обстріли та наступ сил рф на півночі області, евакуація з Харкова не планується. 

До того ж пропагандисти помилилися при створенні фейкового скриншоту. Насправді офіційні сповіщення від Державної служби України з надзвичайних ситуацій надходять на мобільні пристрої не від імені «ДСНС України», а від «DSNS UKR».

Зліва — сповіщення про процедуру надання рекомендацій населенню через SMS-повідомлення, справа — справжнє сповіщення від ДСНС 

10 травня росіяни почали нову хвилю наступу на Харківщину. Подібними фейками окупант намагається поширити паніку та зневіру. Раніше ми спростовували інформацію, що Інститут вивчення війни прогнозує швидке просування росіян на Харківщині та штурм обласного центру.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний