НЕПРАВДА: Інститут вивчення війни прогнозує швидке просування росіян на Харківщині та штурм обласного центру

НЕПРАВДА: Інститут вивчення війни прогнозує швидке просування росіян на Харківщині та штурм обласного центру

17 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
490

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що Інститут вивчення війни (ISW) прогнозує швидкий наступ російської армії на Харківському напрямку. У ISW буцімто вважають, що після отримання контролю над селом Липці армія рф підтягне свої резерви, і за підтримки артилерії та авіації розпочне повноцінний штурм Харкова.

Це неправда. У звіті не дають прогноз щодо темпів просування ворога. В ISW не вважають, що росіяни намагатимуться штурмувати Харків.

Скриншот публікації

Інститут вивчення війни (ISW) — американський аналітичний центр, що від початку повномасштабного вторгнення аналізує бойові дії в Україні та публікує щоденні звіти з оцінкою ситуації на фронті. На сайті ISW ми знайшли зведення, мапу з якого опублікували фейкороби. 

У звіті надається оцінка російській наступальній кампанії станом на 10 травня 2024 року та аналіз Інституту щодо її цілей. Проте аналітичний центр не висуває гіпотез, наскільки швидко російська армія просуватиметься на харківському напрямку. 

Експерти Інституту дійсно припускають, що російська армія має резерви, які готова пізніше ввести в бій на цьому напрямку. У своїх перших атаках рф використала відносно обмежену кількість особового складу та техніки. Проте в Інституті не вважають, що ворог має намір проводити широкомасштабну операцію з захоплення або оточення Харкова. Аналітики ISW припускають, що мета цієї кампанії — відкинути українські сили від кордону з Бєлгородською областю та просунутися до Харкова в межі досяжності ствольної артилерії, тобто ближче ніж на 25 км від міста. Інститут оцінює, що найімовірніше рф буде важко захопити Харків, якщо вони приймуть таке рішення.

Крім цього, ISW стверджує, що своїми діями росіяни намагаються відвернути увагу максимальної кількості Сил оборони України з інших ділянок фронту на Харківський напрямок, щоб активізувати власні зусилля на Донбасі: там вони намагаються прорватися на північний захід від Авдіївки та в напрямку Часового Яру.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний