ФЕЙК: Працівники ТЦК побили етнічного угорця на заході України — Euronews

ФЕЙК: Працівники ТЦК побили етнічного угорця на заході України — Euronews

28 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
134

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито репортаж телеканалу Euronews. У ньому стверджують, що на заході Україні працівники ТЦК побили етнічного угорця, коли намагалися його мобілізувати. Також видання Magyar Nemzet буцімто опублікувало статтю, у якій стверджує, що «закарпатські морги переповнені» через те, що ЗСУ використовують угорців «як гарматне м’ясо проти російських артилерійських снарядів».

Утім це — фейк. Euronews не публікувало такого відео. Його змонтували з роликів, не повʼязаних один з одним.

Скриншот публікації

Euronews не публікували подібне відео на офіційному сайті, а також у фейсбуці, твіттері, ютубі та інстаграмі.

Зворотний пошук фото у гуглі показав, що для фейкового відео Euronews пропагандисти використали уривки окремих роликів із відкритих джерел. Так, кадри з працівниками ТЦК та СП взяли з репортажу «Слідство. Інфо» за квітень 2024 року. У ролику не згадуються представники угорської меншини в Україні.

Ліворуч — уривок із фейкового відео. Праворуч — уривок із оригінального ролика

Ліворуч — уривок із фейкового відео. Праворуч — уривок із оригінального ролика

Відео з Володимиром Зеленським взяли з трансляції саміту ЄС у Брюсселі у лютому 2023 року.

Ліворуч — уривок із фейкового відео. Праворуч — уривок з оригінального ролика

Уривок з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном фейкороби взяли з відео про економічний форум у Катарі у травні 2023 року.

Ліворуч — уривок із фейкового відео. Праворуч — уривок з оригінального ролика

У січні 2023 року видання Magyar Nemzet дійсно публікувало статтю, у якій стверджується, що «закарпатські морги переповнені». Автор статті Давід Ласло не наводить жодних конкретних фактів та посилається на власні «надійні» джерела. При цьому сам Ласло визнає брак офіційної статистики загиблих та визнає, що точна цифра полеглих закарпатців, зокрема етнічних угорців, невідома. Також Ласло не заявляв, що ЗСУ використовують угорців «як гарматне м’ясо проти російських артилерійських снарядів».

Раніше ми спростовували фейк про нібито «відеорепортаж» Euronews, де президента Франції «погрозами змушували до ескалації війни».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний