ФЕЙК: Президента Франції погрозами змушують до ескалації війни — Euronews

ФЕЙК: Президента Франції погрозами змушують до ескалації війни — Euronews

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
286

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють «відеорепортаж» Euronews про те, як Президента Франції Макрона погрозами змушують до ескалації російсько-української війни. Посилаючись на журналістів Bellingcat, автори повідомляють, що Макрона шантажують інтимним відео.

Насправді це — фейк. Ні Euronews, ні Bellingcat не публікували цей відеорепортаж.

Скриншот допису

На сайтах Euronews та Bellingcat немає новини про те, як шантажують Президента Франції. Раніше Bellingcat спростовували, що його розслідувачів згадували в іншому фейковому відео, яке видавали за репортаж BBC. Подібні підробки про Україну або Захід створюють регулярно, VoxCheck розвінчував фейки, де використовували логотипи відомих медіа  — Euronews, Politico, Reuters тощо.

У «репортажі» Euronews всі кадри взяті з відкритих джерел. Так, якщо перевірити перші кадри у зворотному пошуку, то виявиться, що їх зробили 15 березня, під час зустрічі лідерів Франції, Німеччини, Польщі — Макрона, Шольца та Туска — у Берліні.

Кадр із фейкового репортажу

Зустріч Макрона, Шольца та Туска у 2024 році. Джерело: Голос Америки

Тоді як інший кадр із Макроном взяли з його інтерв’ю «60 minutes» у 2022 році.

Кадр із фейкового репортажу

Кадр з інтерв’ю Макрона для у 2022 році. Джерело: 60 Minutes

У підробленому репортажі також цитують французького політолога Олів’є Паке, який підтверджує, що американська розвідка регулярно застосовує шантаж проти інших політиків. Проте політолог не робив такої заяви — принаймні її немає у відкритих джерелах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний