ФЕЙК: Провал контрнаступу ЗСУ та атака ХАМАС на Ізраїль пов’язані між собою – Bellingcat та BBC

ФЕЙК: Провал контрнаступу ЗСУ та атака ХАМАС на Ізраїль пов’язані між собою – Bellingcat та BBC

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
611

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито видання BBC, посилаючись на аналітиків із Bellingcat, повідомило про зв’язок між провалом контрнаступу ЗСУ та нападом ХАМАС на Ізраїль. Мовляв, ексміністр оборони України Резніков активно перепродавав бойовикам ХАМАС західну зброю.

Проте Bellingcat та BBC спростували існування такого розслідування.

Скриншот допису

Перші заголовки з цією новиною почали з’являтися у російському інфопросторі 10 жовтня, проте того ж дня Bellingcat на своїй сторінці у твіттері заявили, що поширюване відео від імені BBC та Bellingcat є фейковим. «Ми не робили таких висновків і не виступали з подібними заявами. Хочемо підкреслити, що це сфабрикована інформація і до неї слід ставитися відповідно», — заявили розслідувачі. Засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс та журналіст Шаян Сардаризаде з фактчекерського проєкту «BBC Verify» теж підтвердили, що їхні організації не публікували подібних новин.

Крім того, 9 жовтня ГУР Міноборони України заявило, що росія готує інформаційну кампанію проти України, плануючи звинуватити українських військових у продажі зброї ХАМАСу через чорні ринки. Насправді немає жодних доказів продажу західної зброї, переданої Силам оборони України

Російські ЗМІ часто поширюють фейки, звинувачуючи Україну у корупції та перепродажі західної зброї у різні частини світу. Так, VoxCheck вже спростував російські фейки про «продаж зброї» країнам Азії або Латинської Америки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний