ФЕЙК: Пристрої реагують на місце щеплення вакциною проти COVID-19

ФЕЙК: Пристрої реагують на місце щеплення вакциною проти COVID-19

30 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
1125

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео та зображення, на яких пристрої якось реагують на рівні плеча. Дописи підкріплюють коментарями, що пристрої доводять, що у вакцинах проти COVID-19 є рідкі метали, наприклад, ртуть, або ж магнітні частинки.

Зображення та кадр відео, які поширюють у мережі

Утім, такі експерименти не доводять того, що разом з вакцинами вводять чипи чи що у вакцинах є магнітні частинки – твердження про це ми спростовували раніше.  

Зустрічаючи фото чи відео подібного характеру радимо звертати увагу на показане та непоказане оточення зображеного у кадрі. Розберемо випадки з пристроями, які поширюють у контексті наративу про чипи чи магнітні частинки у вакцинах.

Зліва – SOEKS Ecovisor F4 International; справа – MultiScanner® 440

На фото справа – прилад SOEKS Ecovisor F4 International. Він може вимірювати радіацію, кількість нітратів у продуктах, загальну мінералізацію води та зони з високим рівнем електромагнітного випромінювання. На зображенні, яке поширюють, якраз вимірюють електромагнітне поле – встановлено режим «побутова техніка» (залежно від умов середовища норми електромагнітного поля різні, тому режим вимірювання важливий). 

На дисплеї приладу червоним показано силу магнітного поля, яка на момент заміру становить 0,95 μT (мікротесла), – це перевищує «норму» 0,25 μT (її також видно на зображення – показник справа вгорі над червоною зоною на дисплеї). Описуючи режим «побутова техніка» в інструкції згадують, що 0,25 μT – це норма магнітного поля комп’ютера, яку потрібно вимірювати на відстані не менше 50 см від пристрою.

Оскільки зображене у кадрі не дозволяє нам бачити у радіусі 50 см від приладу, ми не можемо бути впевнені, що прилад реагує на «щось у руці», а не на пристрої за кадром.

На фото зліва – найімовірніше детектор прихованої проводки компанії Zircon. Аналогічного пристрою, як на відео, ми не знайшли, але знайшли подібний – MultiScanner® 440. Цей прилад знаходить металеві, дерев’яні конструкції та електродроти поміж стінами. Його використовують під час ремонту, аби будівельники випадково не забили цвях у проводку або не пробили трубу. У режимі сканування металів пристрій виявляє чорні метали глибиною до 7,5 см та кольорові метали, наприклад мідь, глибиною до 14 см. 

Аналогічно з попередньо описаним випадком, нам не видно, що знаходиться навколо руки людини на відео, особливо під рукою. Тому так само ми не можемо бути впевнені, що прилад реагує на «щось у руці». Більше того, немає доказів, що люди на відео справді вакциновані проти COVID-19.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний