ФЕЙК: Речовина у флаконі вакцини проти COVID-19 притягується до магніту

ФЕЙК: Речовина у флаконі вакцини проти COVID-19 притягується до магніту

16 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
959

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео про те, що нібито у флаконі з вакциною проти COVID-19 є частинки, які може притягувати магніт. Це апелює до неправдивих тез, що у вакцинах є чипи або просто метали, шкідливі для організму.

Кадр відео, яке поширюють у мережі

Утім, показують не флакон з вакциною проти COVID-19, а флакон з магнітними наночастинками компанії “Particle Works” їх застосовують для діагностики (МРТ, електрохімічні датчики, тести бічного потоку), фармацевтики (адресна доставка ліків, магнітні імуноаналізи), у біомедицині (магнітотермічна терапія раку) та в індустріальній сфері (каталіз, друкована електроніка, відновлення навколишнього середовища). У їх складі є кобальт та залізо, які і притягують магніт. 

Фото з сайту компанії, із зображенням подібних ампул

Вакцини проти COVID-19 не містять металів або мікрочипів, які могли б притягувати магніт. 

Вакцини від виробників Pfizer-BioNTech та Moderna містять у собі мРНК, ліпіди, солі, речовини для підтримки pH. Вакцина від виробника Johnson & Johnson містить модифікований аденовірус, амінокислоти, антиоксиданти, етанол, емульгатор, цукор та солі.

Вакцина Oxford-AstraZeneca містить подібні інгредієнти, як і вакцина Johnson & Johnson, але як консервант включає хлорид магнію. Хоча магній є металом, він також немагнітний, як у своїй елементарній формі, так і у вигляді хлористо-магнієвої солі.

А у вакцині Sinovac основною діючою речовиною є інактивований вірус SARS-CoV-2, а допоміжними гідроокис алюмінію, гідрофосфат натрію 12-водний, гідрофосфат натрію моногідрат, а також натрій хлорид. Хоча алюміній є металом, він є немагнітним, так само як і гідроокис алюмінію.

Приклади флаконів вакцин, які використовують в Україні (з ліва на право): AstraZeneca-Covishield, Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca-SKBio, CoronaVac від Sinovac

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний