ФЕЙК: Російські війська зайшли в Мелітополь без спротиву

ФЕЙК: Російські війська зайшли в Мелітополь без спротиву

8 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
595

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соцмережах поширюють інформацію, нібито російські війська «без спротиву» та «без бою» зайшли в українське місто Мелітополь в Запорізькій області. У деяких дописах посилаються на Міністерство оборони рф.

Це російська дезінформація. Зранку 25 лютого російські війська зайшли в місто, потім їх відбили українські військові. Мелітополь був в оточення, бої навколо міста точилися кілька днів. 

Скриншот допису у Facebook

25 лютого

Зранку 25 лютого російські війська обстріляли будівлю СБУ, колона військової техніки заїхала з півночі міста. Перше порушення логіки у фейку: якщо російські війська очікували зайти в місто без спротиву, навіщо було починати з обстрілів адміністративних будівель?

Те, що в Мелітополі йшли бої, 25 лютого повідомляли в Генштабі та Міноборони України. Голова Мелітопольської райради Ігор Судаков у Facebook закликав містян не публікувати інформацію про пересування ЗСУ чи територіальної оборони по Мелітополю. Ще одне підтвердження, що українські військові на той момент були в місті й чинили спротив. 

Околиці Мелітополя зайняли російські військові, які прийшли з Криму. Але іншу частину утримували українські військові, які тримали оборону, щоб не дати пройти в бік Маріуполя. Про це на брифінгу 25 лютого говорив радник Офісу президента Олексій Арестович.

Протягом дня в Мелітополі тривали вуличні бої за стратегічні об’єкти. Станом на 22:00 Мелітополь був в оточення, поряд з містом йшли бої, повідомляв голова Запорізької військової адміністрації (ЗОВА) Олександр Старух. 

26 лютого 

Бої за місто між російськими та українськими військовими продовжувалися. «Найскладніша ситуація у Мелітополі. У місті важка техніка. Зіткнення тривають. Колона важкої техніки пройшла в сторону Приморська. З 20-ї години минулого дня до 8-ї години ранку маємо 14 поранених наших військових», – повідомляв Олександр Старух зранку 26 лютого. Радник голови ОП Михайло Подоляк підтверджував: у Мелітополі тривають тяжкі бої. 

Пропагандистські ресурси почали ще опівночі 25 лютого писати, ніби «російські підрозділи, не зустрічаючи спротиву, зайшли в Мелітополь». Тоді фактично тривали бої за місто. 

Опівдні 26 березня мер Мелітополя Іван Федоров заявив, що представники місцевої влади втратили контроль над будівлями. 

1 березня

1 березня керівник ЗОВА Олександр Старух говорив, що в Мелітополі є українська влада, але «ситуація складна». «Деякі заклади не підконтрольні українській владі. В них так само розміщені підрозділи росгвардії, які виконують завдання із захоплення влади та прийняття управлінських рішень в межах Мелітополя», — йдеться у зверненні

2-4 березня

Спротив російським окупантам демонстрували й цивільні. 2 та 3 березня на мирні мітинги виходили містяни з прапорами України та гаслами «Орки, йдіть геть». Окупанти почали стрілянину, поранили цивільних. Містян це не зупинило й 4 березня вони знову вийшли на мітинги з гаслами «Мелітополь – це Україна!», «Мелітополь – вставай!». 

Пряма трансляція у Facebook, мітинг у Мелітополі 2 березня

Протести проти російських військ у Мелітополі 2 березня. Джерело — BBC Україна 

Натомість у соцмережах поширювали фейки, ніби в Мелітополі зустрічали окупантів «із квітами».

Скриншот допису в Facebook

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний