ФЕЙК: Рубіжне в Луганській області перейшло під повний контроль російських військ

ФЕЙК: Рубіжне в Луганській області перейшло під повний контроль російських військ

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
622

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють інформацію, нібито місто Рубіжне в Луганській області перейшло під повний контроль російських військ. У деяких дописах додають відео, яке опублікував глава чечні рамзан кадиров. На ньому чеченські військові вивішують над в’їзним знаком до міста «Вас вітає Рубіжне» прапори росії та чеченської республіки з портретом ахмата кадирова.

Російські військові не встановили повний контроль над Рубіжним, це — фейк. 

Стоп-кадр відео з фейсбука 

Публікації про нібито зайняття Рубіжного окупантами почали з’являтися ввечері 20 квітня. У зведенні Генштабу ЗСУ станом на 18.00 20 квітня повідомили, що російським військам не вдалося закріпитися у місті: «Ворог намагався закріпитися в західній і північно-західній частинах Рубіжного. Зазнав невдачі»

Це підтвердив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Він також додав, що це не перше фейкове повідомлення про захоплення Рубіжного росіянами.

«Це вже третє подібне «визволення» окупантами Рубіжного, виходячи з російських брехливих зведень. Вперше цей населений пункт «перейшов під контроль» загарбників 1 березня. Потім 18 березня російська пропаганда знову прозвітувала про «звільнення» Рубіжного і навіть його «зачистку» від ЗСУ. Проте 20 березня ми цю інформацію спростували. Вчора іноземні журналісти відвідали Південний район Рубіжного і також впевнилися у брехні росії», — написав Гайдай у фейсбуці. 

22 квітня Сергій Гайдай знову повідомляв про відбитий наступ російських військ у Рубіжному. 

Місто Рубіжне лише частково перебуває під контролем російських бойовиків. Ще 6 квітня в Луганській ОВА повідомляли, що 60% Рубіжного контролюють росіяни. Ексмер допомагав російським військовим захопити місто, надавав всю інформацію. Прорватися вглиб міста росіяни не могли: щоденні атаки залишалися без успіху, окупанти зазнавали численними втрат.

Тож те, що чеченські військові змогли вивісити прапори на в’їзді в місто, не доводить, що Рубіжне повністю перейшло під їхній контроль.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний