ФЕЙК: Рустем Умєров закликає мобілізувати 16-річних підлітків

ФЕЙК: Рустем Умєров закликає мобілізувати 16-річних підлітків

25 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
908

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють цитату, яка нібито належить новому міністру оборони України Рустему Умєрову. У ній він закликає мобілізовувати до ЗСУ 16-річних підлітків. 

Утім, це фейк — Рустем Умєров не робив подібних заяв. Медіа «УНІАН» не поширювало дану цитату. Дані слова поширюють лише російські та проросійські джерела. 

 

Скриншот допису

Рустем Умєров не робив такої заяви. Також згадки про неї немає у соціальних  мережах міністра оборони.

На фото з цитатою нанесений логотип українського медіа «УНІАН». Проте на сайті чи соціальних медіа ЗМІ дана цитата відсутня. До прикладу, остання згадка «цитати дня» від медіа у телеграмі датується 10 березня 2022 року. 

Згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», військову службу можна проходити лише з 18 років. 

Цитату поширюють лише російські та проросійські джерела інформації. Першу згадку цієї «новини» нам вдалося знайти у телеграм-каналі «Colonelcassad».

Раніше VoxCheck вже спростував фейк про законопроєкт, який начебто дозволить мобілізувати підлітків. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний