ФЕЙК: Ризик смерті серед вакцинованих від COVID-19 дітей більший в 52 рази — ONS

ФЕЙК: Ризик смерті серед вакцинованих від COVID-19 дітей більший в 52 рази — ONS

24 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
756

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із лютого 2022 року в соцмережах поширюють інформацію, буцімто ризик смерті серед щеплених від коронавірусу дітей у 52 рази вищий, аніж нещеплених. Про це начебто свідчать дані Національної статистичної служби Великої Британії (ONS). 

Утім, це неправда. На сайті ОNS немає даних, які б вказували на те, що ризик смерті дітей після вакцинації вищий.

Скриншот допису

Автори дописів посилаються на Національну статистичну службу Великої Британії, а саме на звіт за 2021 рік щодо смертності від COVID-19 та вакцинації. Однак у матеріалах цього звіту немає даних, які б вказували, що ризик смертності дітей вищий у 52 рази після вакцинації. Крім того, статистичні дані стосуються Англії, а не всієї Великої Британії, як вказано в дописах. 

У підрозділі «Стандартизовані за віком шестимісячні коефіцієнти смертності за статусом вакцинації, смертність від COVID-19» вказано, що рівень смертності від COVID-19 був нижчим для тих, хто отримав другу або третю дозу вакцини, ніж для невакцинованих людей. Така статистика стосується всіх вікових груп, зокрема дітей.

Скриншот зі звіту

Також на сайті Національної статистичної служби Великої Британії є відповідь на запит щодо кількості смертей через вакцинацію від COVID-19. Станом на січень 2022 року в Англії та Уельсі зареєстрували 15 смертей, пов’язаних із щепленням від COVID-19. Всі вказані випадки — це випадки смертей від початку вакцинації в грудні 2020 році. Серед них немає людей віком до 35 років. Отже, жодна дитина в Англії не померла через щеплення від COVID-19 від початку масової вакцинації. 

Національна служба охорони здоров’я Великої Британії (NHS) рекомендує робити щеплення від коронавірусу дітям від 5 до 15 років. Зазначають, що вакцини, схвалені для використання у Великій Британії (для дітей використовують Pfizer/BioNTech), відповідають суворим стандартам безпеки, якості та ефективності.

Раніше ми вже спростовували те, що внаслідок вакцинації від COVID-19 у Великій Британії смертність серед підлітків 15-19 років зросла на 53%. Автори дописів роблять хибний висновок про зв’язок між вакцинацією та смертю. Насправді немає жодних доказів, що щеплення стали причиною цього зростання смертності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний