ФЕЙК: Сім’я Володимира Зеленського купила віллу в Єгипті за $5 млн

ФЕЙК: Сім’я Володимира Зеленського купила віллу в Єгипті за $5 млн

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
764

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із посиланням на іноземне видання російські телеграм-канали заявляють, що сім’я Володимира Зеленського, зокрема його теща Ольга Кияшко, придбала віллу у єгипетському місті Ель-Гуна за $5 млн. Вілла нібито розташована поряд із будинком Анжеліни Джолі. Як «доказ» надають «офіційні документи» про придбання вілли.

Це — фейк. Журналіст не надає жодних об’єктивних підтверджень наявності вілли у тещі Володимира Зеленського. В Офісі Президента України спростували повідомлення, що сім’я Зеленських або їхні батьки володіють нерухомістю в Єгипті. 

Скриншот публікації

Іноземне медіа, на яке посилаються росіяни, вказує джерелом інформації «журналіста-розслідувача» Мохаммеда Аль-Алаві. На своєму ютуб-каналі чоловік і оприлюднив так звані «документи». Хоча ми не знайшли жодних згадок у мережі про Мохаммеда Аль-Алаві як журналіста, а на його каналі лише одне відео та 44 підписники.

В оприлюднених у серпні 2023 року документах ідеться про те, що Ольга Кияшко, ім’я якої збігається з іменем матері Олени Зеленської, нібито придбала віллу в Єгипті в травні 2023 року. Загальна вартість нерухомості складає 150 млн єгипетських фунтів або приблизно $4,8 млн.

Водночас самі документи мають досить погану якість, а всі деталі в документі зафарбовані. Також пропагандисти допустили помилку у прізвищі — Kiyashko (тоді як правильно Kyiashko)

Документ про начебто придбання вілли Ольгою Кияшко у Єгипті в травні 2023 року. Джерело: видання PUNCH

В Офісі Президента України у коментарі Центру протидії дезінформації при РНБО повідомили, що родина Зеленських та їхні батьки не володіють жодною нерухомістю в Єгипті.

Також ми не знайшли підтвердження, що Анджеліна Джолі володіє віллою в цьому ж єгипетському місті Ель-Гуна. А видання, які пишуть про її нерухомість, посилаються на єгипетських гідів. «Розслідування» Мохаммеда Аль-Алаві насправді є складовою кремлівської пропаганди. 

Історія з Ольгою Кияшко не нова. У березні 2022 року пропагандисти опублікували декілька статей, нібито матір Олени Зеленської володіє двома квартирами в Москві. Після цього російське видання «Медиазона» написало історію про 56-річну мешканку Москви Ольгу Кияшко. За словами жінки, російські журналісти приходили під її будинок, розпитували сусідів про неї та стукали у двері квартири. Жінка вважає, що пропагандисти знають, що вона не теща Володимира Зеленського, але шукали  її для того, щоб створити певну картинку для телебачення. У сюжеті це, найімовірніше, показали б так, що сусіди начебто підтверджують, що квартира належить Ользі Кияшко (проте не уточнюють, якій саме). 

Раніше ми вже спростовували фейк, нібито Олена Зеленська придбала в США прикраси на суму близько $1,1 млн. Насправді перша леді не могла придбати ювелірні вироби в Нью-Йорку, адже того дня перебувала з візитом у Вашингтоні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний