ФЕЙК: Список французьких «найманців», ліквідованих у Харкові

ФЕЙК: Список французьких «найманців», ліквідованих у Харкові

31 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
245

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ стверджують, що внаслідок ракетного обстрілу Харкова 16 січня загинули французькі «найманці» та поширюють список загиблих.

Проте це фейк. Удар по Харкову був завданий по цивільних обʼєктах. Французьке МЗС заперечило загибель громадян Франції, які служили у ЗСУ.

Скриншот допису

16 січня 2024 року росія завдала ракетного удару по Харкову. Мер Харкова Ігор Терехов підтвердив, що удар був завданий по цивільній інфраструктурі, постраждали 17 людей, руйнувань та пошкоджень зазнали житлові будинки, припарковані поруч автомобілі тощо. Міноборони рф заявило, що удар був завданий по пункту дислокації іноземних бойовиків, проте жодних підтверджень цьому не надало.

Невдовзі російські пропагандисти поширили нібито список французьких «найманців», які загинули від удару 16 січня. Проте цей фейк розвінчали інші ж російські пропагандисти. Вперше цей допис зʼявився ще 28 квітня 2022 року на телеграм-каналі «Рыбарь», який поширює антиукраїнську дезінформацію. Тоді пропагандисти казали, що це не список загиблих, а перелік «найманців» у складі Інтернаціонального легіону. Утім, цей список також не підтвердився.

Крім цього, МЗС Франції заперечило заяви рф щодо присутності «найманців» на території України, які вона зробила після удару по Харкову 16 січня 2024 року.

Також, якщо придивитися уважніше до списку, можна помітити дату народження одного з нібито ліквідованих «найманців». Albert Aymeric народився 22.19.1989, проте 19-го місяця не існує.

Скриншот списку, опублікованого пропагандистами

Ми неодноразово спростовували російські фейки про «найманців НАТО» на території України. При цьому деякі громадяни Франції дійсно воюють в Україні та входять до складу Інтернаціонального легіону або інших підрозділів на контрактній основі. Тому, згідно з нормами міжнародного права, вважаються військовослужбовцями, а не «найманцями».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний