ФЕЙК: США більше не зможуть постачати Україні системи Patriot — Девід Сакс

ФЕЙК: США більше не зможуть постачати Україні системи Patriot — Девід Сакс

18 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
412

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють пост підприємця Девіда Сакса, який заявив, що США начебто більше не зможуть постачати системи ППО Україні. Причиною він називає те, що вони просто закінчилися. 

Це фейк. У США є значна кількість різних систем ППО, проте їхня передача залежить від Конгресу. Сам Девід Сакс неодноразово поширював проросійські наративи.  

Скриншот допису 

31 березня 2024 року Девід Сакс на своїй сторінці у твіттері написав: «У США закінчилася протиповітряна оборона, яку можна було б віддати Україні. Ще 61 мільярд доларів не змінить цього факту. Вимагайте миру, доки не знищили решту країни». Це було його відповіддю на опублікований ним же пост про використання росіянами авіабомби ФАБ-1500. Проте Сакс не уточнює, про що саме говорить: фінансування, самі системи чи боєкомплект до них. Якщо говорити саме про вид ППО, то США передавали Україні кілька різних систем: Patriot, Avenger, Hawk, NASAMS, а також ПЗРК Stinger. Наприклад, 11 квітня 2024 року Сполучені Штати підписали угоду про продаж обладнання для модернізації систем ППО Hawk на суму $138 млн. Також Україна постійно наполягає на передачі додаткових систем ППО.  

За даними довідника Military Balance 2024, наразі США мають 480 пускових установок Patriot. Разом з іншими видами ППО кількість систем протиповітряної оборони складає 1187 одиниць. Також виробник ППО Patriot компанія Raytheon Technologies ще у 2023 році говорила про розширення виробництва. Вже 9 квітня 2024 року виробники розповіли виданню Defense News про збільшення випуску ракет PAC-3 MSE: з 500 до 650 одиниць.   

Загалом підприємець та інвестор Девід Сакс неодноразово поширював проросійські наративи. Наприклад, він репостив відео, яке нібито вказує на зв’язок України та ІДІЛ. На ньому українській військовий носить нібито шеврон терористичної організації, хоча насправді це трофей, здобутий бійцями ЗСУ у штурмі позицій російських «вагнерівців». 

Скриншот репосту

Або розміщував у себе на сторінці новини з медіа «The Duran». Ресурс Media Bias/Fact Check, яким користуються незалежні фактчекери мережі IFCN, оцінює це медіа як сумнівне. Воно політично упереджене на користь правих екстремістів. Також видання поширює російську пропаганду, конспірологічні теорії та займається плагіатом. Ще Сакс писав, що Україна нібито причетна до теракту, який відбувся 22 березня 2024 року у підмосковному «Крокус Сіті Холі». Хоча ГУР МО вказує, що це російська провокація. США заявили, що Україна до нього немає жодного стосунку. 

Подальше постачання американських систем ППО залежить від того, чи приймуть у Конгресі пакет допомоги Україні. 14 квітня 2024 року Байден у розмові із представниками Конгресу закликав терміново ухвалити пакет допомоги. Спікер Палати представників заявив, що конгресмени цього тижня обговорять законопроєкт.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний