ФЕЙК: США планують перенести столицю України до Львова у разі перемоги росії

ФЕЙК: США планують перенести столицю України до Львова у разі перемоги росії

31 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
367

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі цитують статтю Asia Times, в якій начебто «агент у міністерстві оборони США» заявив, що США готуються до поразки України. «Протягом останніх місяців формується нова політика щодо України. Якщо її правильно розуміти, політика покликана впоратися з новою реальністю, яка полягає в тому, що Україна програє війну, і українському уряду, можливо, доведеться евакуюватися з Києва. В основі цієї політики є встановлення контролю над Будановим (керівник ГУР – ред), включно з перенесенням столиці України, ймовірно, до Львова», — йдеться у статті.

Однак ці заяви фейкові. У статті не наводять жодних доказів, що США дійсно мають такі плани. Раніше автор матеріалу уже публікував дезінформаційні статті щодо України.  

Скриншот повідомлення

Автором статті «Україна: Зеленський може незабаром змістити Головнокомандувача Залужного» є Стівен Браєн, він дійсно був заступником помічника міністра оборони з питань міжнародної економіки, торгівлі та політики безпеки США у 1981-1988 роках. Нині Браєн є старшим науковим співробітником аналітичного центру Yorktown Institute, на сайті якого зокрема розміщують статті із порадами для України відмовитись від членства в НАТО та від окупованих територій для досягнення миру.  

У своїх матеріалах Браєн невпинно поширює твердження, мовляв, Україна не здатна перемогти. Також у листопаді 2023 року він стверджував, що США збираються замінити Володимира Зеленського, влаштувавши державний переворот. Раніше ми спростовували інформацію, вказану в статті Браєна для Asia Times, нібито США запропонували обмежити повноваження СБУ через дії Володимира Зеленського. 

Твердження, нібито США готуються до поразки України, неправдиві, а інформація про план перенесення столиці з Києва до Львова не підкріплена жодними доказами. Ба більше, теза про прагнення США контролювати керівника ГУР Кирила Буданова співзвучна з російським наративом про нібито зовнішній вплив на українську владу, яка без погодження із Заходом нічого не вирішує.

Водночас американські посадовці продовжують висловлювати підтримку Україні у війні з росією. До прикладу, три комітети Палати представників у США (із зовнішньої політики, розвідки та збройних сил), які очолюють представники Республіканської партії, опублікували у листопаді 2023 року документ «Пропонований план перемоги в Україні». У ньому політики засудили недостатню підтримку України з боку адміністрації чинного президента США та вказали на необхідність посилення санкцій, збільшення надання озброєння.  

Окрім цього, США очолюють контактну групу «Рамштайн», щоб допомогти країні у боротьбі з росією та сприяти посиленню обороноздатності України в майбутньому. Під час засідання контактної групи 23 січня міністр оборони США Ллойд Остін вкотре наголосив, що підтримка України має вирішальне значення для глобальної безпеки. «І ми не повинні коливатися в нашій підтримці України», додав він.

У статті Asia Times є ще один наратив, який часто використовує російська пропаганда, мовляв, Володимир Зеленський збирається звільнити Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного через розбіжності у поглядах щодо ведення війни. Хоча на момент написання статті немає підтверджень цієї інформації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний