ФЕЙК: США визнали свою допомогу Україні помилкою — The American Conservative

ФЕЙК: США визнали свою допомогу Україні помилкою — The American Conservative

27 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
530

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа з посиланням на статтю видання The American Conservative пишуть, що США визнали допомогу Україні помилкою. Нібито головний редактор видання Патрик Б’юкенен у своїй статті пише, що США повинні зупинити свою участь у війні в Україні, оскільки політика розширення НАТО на схід була помилковою від самого початку. 

Насправді у статті The American Conservative не йдеться про те, що США визнали свою допомогу Україні помилковою. 

Скриншот публікації

У публікації йдеться про статтю видання The American Conservative «Winners and Losers in the Ukraine War» («Переможці і переможені у війні в Україні»), її автор — редактор-засновник Патрик Б’юкенен. 

У статті автор аналізує успіхи і поразки як росії, так і України. Зокрема він стверджує, що рф втратила велику кількість військових, військової техніки, а «репутація російської армії як майже непереможної сили у будь-якій сухопутній війні у Європі була підірвана». У політичному ж плані рф ізолювала себе від більшої частини Європи, зазнала жорстких санкцій і стала свідком того, як Європа та НАТО об’єднуються проти росії. 

Далі автор пише, що Україна викликала захоплення майже всього світу у війні проти росії, але через російську агресію після 2014 року Україна втратила 20% території на сході і півдні.

Після опису поразок та успіхів з обох сторін автор задає риторичне запитання про переможця цієї війни. Автор звертає увагу на роль США у протистоянні загарбницькій росії: «Чи ця нова Друга холодна війна з росією, в яку ми, здається, втягнулися, відповідає національним інтересам Сполучених Штатів, які так вітали мирне завершення старої Холодної війни три десятиліття тому?»

Патрик Б’юкенен аналізує роль США у період Холодної війни: «Під час першої Холодної війни Східна Європа та країни Балтії були визнані сателітами радянського союзу. Комунізм був нав’язаний їм усім після Другої світової війни. Але це не було приводом для військового конфлікту між нами. Коли ми залучили фактично всю Східну Європу до НАТО, саме ми, а не путін, зробили їхню незалежність від москви та союз із Заходом справою, заради якої ми зобов’язалися вступити у війну». Б’юкенен вважає захід частково відповідальним за «ескалацію» відносин з рф.

Раніше VoxCheck спростовував прокремлівський міф про те, що НАТО загрожувало росії, а рф була змушена «захищатися». 

Отже, у статті Б’юкенен роздумує про відносини США та росії, яка вторглася в Україну, і називає їх новою Холодною війною. Він не пише, що США визнали допомогу Україні помилкою та не стверджує, що Штати мають припинити допомагати Україні, щоб закінчити цю війну. Б’юкенен зазначає, що війна в Україні повинна закінчитися (не пише, що саме перемогою над рф) і за сприяння США. Але не вказує, яким чином: «Можливо, нам слід витрачати стільки ж часу й енергії, щоб закінчити цю війну, скільки ми витрачаємо на те, щоб розгромити та принизити Росію, — а це не принесе нам миру».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний