Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Проросійський телеграм-канал поширює конспірологічну теорію, у якій влада США приховує або применшує наслідки сходження потягу з небезпечними речовинами в штаті Огайо. Для цього США нібито замовчують про події з потягом та вигадують «китайські» повітряні кулі для того, щоб відвести увагу від катастрофи в Огайо.
Проте це — фейк. Ні американська влада, ні ЗМІ не приховували аварію в штаті Огайо.
Влада та ЗМІ не приховували аварію та її наслідки
3 лютого 2022 року відбулася аварія на Норфолкській Південній залізниці. Вантажний потяг, у якому було 20 вагонів із небезпечними речовинами, зійшов із рейок поблизу села Східна Палестина, штат Огайо.
Наслідки аварії в штаті Огайо. Джерело: Національна рада з безпеки на транспорті США
Відразу після події на місце аварії прибули пожежники та рятувальники. Вже 4 лютого місцева влада видала розпорядження про евакуацію сотень мешканців поблизу через викид токсичних хімікатів із вагонів-цистерн, які зійшли з рейок. 5 лютого влада попередила жителів, які відмовилися від евакуації, про через небезпеку можливого вибуху на місці аварії.
6 лютого губернатор штату Огайо Майк Девайн заявив, що необхідно здійснити контрольований викид хімікатів, щоб запобігти вибуху. На пресконференції та на своєму твіттер-акаунті він закликав евакуюватися населення, що проживає ближче 1 милі від місця трагедії.
Також ЗМІ активно висвітлювали цю аварію. Уже 4 лютого про цю подію писали такі великі американські ЗМІ як CBS News, CNN, AP News, The Washington Post тощо. Тому заяви, що подію приховували, неправдиві.
Збиття аеростата над територію США не залежить від аварії в штаті Огайо
У пості з телеграм-каналу йшлося про те, що збиття китайських аеростатів відвертає увагу від подій у штаті Огайо. Описали це саркастичним «Don’t look up» («Не дивись вгору» — назва американської комедії, у якій влада США ігнорує вирішення глобальних проблем), але навпаки ― «не дивись вниз».
Перший аеростат був збитий 4 лютого біля берегів штату Кароліни, що знаходиться на значній відстані від штату Огайо. Проте новини про залізничну аварію поширювали й після 4 лютого, то ж теорія про ігнорування проблеми немає жодних підтверджень.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний