ФЕЙК: Створення хмар у рамках проєкту Білла Гейтса щодо закриття Сонця

ФЕЙК: Створення хмар у рамках проєкту Білла Гейтса щодо закриття Сонця

30 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
725

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому зображено утворення речовини газоподібного стану. Відео супроводжують підписами про те, що це нібито створення хмар у рамках проєкту Білла Гейтса щодо закриття Сонця.

Скриншот допису

Однак, це – фейк. Схожий раніше спростовували незалежні фактчекери з AP Fact Check.

Зворотній пошук зображення у Bing Images показав, що на відео зображено вогняне випробування двигуна E2063 ракети NASA RS-25.

Результат пошуку у Bing Images

Випробування двигуна, яке зображено на відео, відбулося 19 жовтня 2017 року на стенді A-1 у Космічному центрі імені Джона Стенніса. Після сертифікації двигун планують використати для нової ракети Системи космічних запусків (Space Launch System) для третього запланованого польоту космічного корабля Оріон (назва місії – Artemis II або Exploration Mission-2).

Твердження про блокування Біллом Гейтсом Сонця ми спростовували раніше. Насправді йшлося про проєкт SCoPEx. Він полягає у тому, щоб запустити за допомогою повітряного шару невелику кількість частинок карбонату кальцію (від 100 г до 2 кг) на висоті 20 км в атмосфері над північним районом Швеції і створити розсіяну хмару. Цей експеримент допоможе вченим вивчити потенційні ризики геоінженерії і зрозуміти, як частинки взаємодіють між собою у стратосфері, а також із сонячним та інфрачервоним випромінюванням. Запланований на червень 2021 року експеримент вирішили не проводити. Наразі невідомо, чи йдеться про відміну чи перенесення експерименту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний