ФЕЙК: Сурдоперекладачка не змогла перекласти промову Байдена, бо не зрозуміла, що він говорить

ФЕЙК: Сурдоперекладачка не змогла перекласти промову Байдена, бо не зрозуміла, що він говорить

27 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
208

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили відео виступу президента США Джозефа Байдена з нагоди Дня Незалежності країни. У підписі до нього вказали, нібито навіть сурдоперекладачка не розуміє, що говорить Байден і не може це перекласти.

Утім, це фейк. Сурдоперекладачка зупинилась на кілька секунд, щоб прослухати початок речення, яке сказав Джозеф Байден. Такі затримки у перекладі природні.

Скриншот повідомлення 

За зворотним пошуком зображення у Google Images ми знайшли повне відео виступу Джозефа Байдена перед членами Національної асоціації освіти 4 липня. У своїй промові він привітав країну з Днем Незалежності та подякував вчителям за роботу. 

«Знаєте, я часто повторюю, і ви, напевно, втомилися це чути, але діти — це струни повітряного змія, це не чиїсь діти, вони всі наші діти. Це струни повітряного змія, які піднімають наші національні амбіції вгору, і ви тримаєте ці струни.  Ви тримаєте ці струни.  А наше завдання — забезпечити вас усім необхідним для того, щоб ви могли робити те, що вмієте найкраще», —  сказав президент США. У мережі поширили лише перше речення з цього уривка, ще до того як сурдоперекладачка почала перекладати. Водночас Байден висловився ясно. 

Як будь-які дві мови, мова жестів та англійська не мають точних відповідників деяких слів, тому сурдоперекладач не може перекладати сказане слово у слово. Відтак фахівці мають підбирати правильні жести аби точно передати зміст тексту. 

Тож між початком промови спікера та початком перекладу проходить кілька секунд. У відео вирізали момент, коли сурдоперекладачка слухала фразу Байдена, а вже через кілька секунд вона почала артикулювати сказане. Такі затримки у перекладі були після початку промови кожного з присутніх на заході: першої леді США Джилл Байден та президентки Національної асоціації освіти Беккі Прінгл.

Далі президент США зазначив, що Білий дім працює над розв’язанням проблеми нестачі вчителів, адже «це питання національної безпеки». Президент США також говорив про те, що діти приносять у школу зброю, наражаючи на небезпеку інших учнів та вчителів, та закликав Конгрес прийняти закони щодо безпечного використання зброї. Політик висловлювався зрозуміло та чітко. 

Раніше ми спростовували фейк, ніби Байден сказав, що пишається тим, що є найбільш проросійським президентом в американській історії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний