ВІДЕОФЕЙК: «Я пишаюся тим, що є найбільш проросійським президентом в американській історії», — Байден

ВІДЕОФЕЙК: «Я пишаюся тим, що є найбільш проросійським президентом в американській історії», — Байден

22 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
656

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють дубльований російською мовою уривок відео, на якому президент США Джозеф Байден говорить: «Я пишаюся тим, що є найбільш проросійським президентом в американській історії. Я обіцяв тобі, що так і зроблю. Але ось те, чим я дійсно пишаюсь:  я пишаюсь, що мене переобрали найбільш проросійським президентом в історії».

Утім, це відео змінили: на оригінальну аудіодоріжку навмисно наклали спотворений переклад російською.

Скриншот допису

На стіні позаду президента США видно напис «Профспілки за Байдена і Харріс». 17 червня 2023 року президент Джозеф Байден виступав перед членами профспілок у місті Філадельфія, штат Пенсільванія у рамках передвиборчої кампанії. 

Однак Байден не говорив, ніби пишається, що є найбільш проросійським президентом, натомість він говорив про підтримку профспілок. «Я пишаюся тим, що я найбільш прихильний до профспілок президент в історії Америки. Я обіцяв, що буду. Але чим я справді пишаюся, так це тим, що я був переобраним президентом, який найбільше підтримує профспілки в історії», — сказав політик.

Під час президентських виборів 2020 року більшість виборців штату Пенсільванія проголосували за кандидатуру Байдена. У той час як цей штат вважався більш протрампівським. Тоді політик пообіцяв бути «найбільш прихильним до профспілок президентом».

Раніше ми спростовували відеофейк, нібито віцепрезидентка США Камала Гарріс сказала:  «Сьогодні — це сьогодні. А вчора було сьогодні вчора. Завтра буде сьогодні завтра».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний