ФЕЙК: Цитата Германа Герінга про залякування населення

ФЕЙК: Цитата Германа Герінга про залякування населення

19 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1175

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нібито цитату Германа Герінга про те, як залякати людей. Автори дописів стведжують, що на Нюрнберзькому процесі на питанння «Як ви переконали німецький народ прийняти все це?» Герінг відповів: «Це було легко і до нацизму не мало будь-якого стосунку, це стосувалось людської природи. Можна зробити це в нацистському режимі, комуністичному, соціалістичному, монархії або демократії. Єдине, що потрібно зробити, щоб зробити людей рабами, — це налякати їх. Якщо ми можете вигадати спосіб залякування людей, ви можете робити з ними все, що хочете».

Утім, це — фейк. Його вже спростовували незалежні фактчекери з AFP.

У протоколах судових засідань Нюрнберзького процесу немає цієї цитати Герінга. 

У книзі «Щоденник Нюрнберга» американського психолога Густава Гілберта, який спостерігав за лідерами нацистської Німеччини під час та після судових засідань, є цитата Герінга про війну, схожа на ту, що поширюють у соцмережах. Гілберт пише, що Герінг коментував ймовірність залучення людей до війни в різних умовах: демократія, фашизм чи, наприклад, комунізм. 

Ось цитати Германа Герінга з книги Гілберта: 

«Звичайно, простий народ не хоче війни; ні в Росії, ні в Англії, ні в Америці, ані в Німеччині. Це зрозуміло. Але, зрештою, лідери країни визначають політику, і завжди просто повести людей за собою, чи це демократія, чи фашистська диктатура, чи парламент, чи комуністична диктатура», — сказав Герінг.

На це Гілберт відповів, що є різниця, коли в демократії люди обирають владу, яка оголошує війну.

Герінг прокоментував так: «Неважливо, чи владу обирали голосом людей, населення завжди можна залучити до війни. Це легко. Усе, що вам потрібно зробити, це сказати їм, що на них нападають, і засудити пацифістів за відсутність патріотизму та нараження країни на небезпеку. Це працює однаково в будь-якій країні».

Отже, жодного підтвердження, що Герінгу належить цитата про страх немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний