ФЕЙК: У Миколаївській області спалили храм УПЦ

ФЕЙК: У Миколаївській області спалили храм УПЦ

17 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
242

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, як палає храм, та заявляють, мовляв, це церква УПЦ у Миколаївській області. У дописі додають, що її спалили силовики чи «розкольники».

Це — фейк. Відео зняли у 2013 році, а сама церква розташована в російському селі.

Скриншот публікації

Нам не вдалося знайти відео через зворотний пошук у Google Images, тож ми вирішили скористатися забороненим в Україні Yandex Photo. Зокрема зворотний пошук у Yandex вивів нас на сайт новин міста Астрахань у росії за 25 січня 2013 року. Серед новин того дня є посилання на репортаж про пожежу в церкві в селі Іллінка. На відео можна побачити такі ж кадри, як поширюють у мережі. Крім того, репортаж про пожежу церкви в росії зняли ще у 2013 році.

Скриншот із репортажу. Джерело: російський телеканал «Заря Каспия» 

Російська пропаганда поширює дезінформацію про утиски УПЦ після того, як Президент увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із росією. Раніше ми вже спростовували схожий фейк, що в церкві в селі Овадне Волинської області спалахнула пожежа бо, мовляв, настоятель храму «відмовився переходити з московського патріархату». Насправді відео із пожежею зняли у 2021 році на Дніпропетровщині.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний