ФЕЙК: У Нью-Йорку намалювали графіті, на якому Зеленський з’їдає бюджет США

ФЕЙК: У Нью-Йорку намалювали графіті, на якому Зеленський з’їдає бюджет США

23 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
867

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють новину про те, що в Нью-Йорку намалювали графіті з Володимиром Зеленським. На ньому президента України зобразили у вигляді сарани, що поїдає бюджет США.

Це — фейк. Насправді на вулицях Нью-Йорка немає такого графіті, його додали за допомогою фотошопу. 

Фотографія, яку поширюють російські медіа та користувачі соцмереж

Цей фейк уже спростовували незалежні фактчекери з Myth Detector. Це зображення в інстаграмі пошириш користувач із нікнеймом @typicaloptical. Раніше цей же акаунт поширив схоже фейкове графіті у Мадриді: на ньому Володимир Зеленський з’їдав Євросоюз. У геолокації до зображення Зеленського у Нью-Йорку користувач вказав локацію «Центральний парк Нью-Йорка». Myth Detector за картами Google Earth встановили точне місце, де нібито мало бути графіті, і відправилися у це місце. Виявилося, що ні графіті, ні його слідів на цьому місці немає. 

Перше фото — фейкове зображення, яке поширюють у мережі; друге і третє фото — світлини з локації, де мало бути намальоване графіті. Джерело: Myth Detector

Раніше російські медіа та користувачі соцмереж поширювали фейкові зображення схожих графіті із Зеленським у Варшаві та Парижі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний