ФЕЙК: У Рубіжному знайшли «українсько-американську біолабораторію»

ФЕЙК: У Рубіжному знайшли «українсько-американську біолабораторію»

21 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
568

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють репортаж кореспондента каналу «Звезда» Ігоря Лапіка про «українсько-американську біолабораторію». У ній західні фармацевти нібито проводили випробування на людях американських і британських препаратів низької якості. 

Утім, це фейк. Приміщення, яке росіяни видали за «українсько-американську біолабораторію», це насправді завод української фармацевтичної компанії «Мікрохім». Російські пропагандисти не вперше знімають постановочні сюжети на території заводу.        

Ми знайшли відеорепортаж, який поширюють у мережі, на сайті телеканалу «Звезда». Там згадують, що зйомка проходила у місті Рубіжне Луганської області. 

У цьому приміщенні вже знімали інший репортаж для програми «Вести», що виходить на сайті російського державного телеканалу «россия 1». Репортаж опублікували ще 16 липня 2022 року. Його також зняли в Рубіжному, але вже прямо вказали, що це завод «Мікрохім», зокрема на самому відео видно табличку з назвою компанії. 

На те, що обидва репортажі зняли в одному приміщенні, вказують подібні кімнати з однаковим устаткуванням. Крім цього, на обох відео помітно, що завод зазнав руйнувань. 

Кадри з сюжету телеканалу «Звезда». На відео — устаткування у так званій «українсько-американській біолабораторії»

Кадр із репортажа програми «Вести» на заводі «Мікрохім». На відео — те саме устаткування

Після того, як «Вести» опублікували свій репортаж, у «Мікрохім» спростували інформацію з сюжету. У компанії вказали, що його зняли «у кращих традиціях російських фейків», і додали, що їхні препарати та виробництво відповідають всім міжнародним стандартам сертифікації. 

На цей фейк також відреагували в Луганській обласній військовій адміністрації, нагадавши, що раніше росіяни вже розповідали про «військово-морську базу в Сєвєродонецьку» та «військову лабораторію з виробництва марихуани» в Лисичанську. 

Раніше VoxCheck детально спростовував фейк програми «Вести» «біолабораторію» в Рубіжному. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний