ФЕЙК: У швейцарських аптеках продають гомеопатичні препарати для виведення вакцин з організму

ФЕЙК: У швейцарських аптеках продають гомеопатичні препарати для виведення вакцин з організму

19 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
689

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито в аптеках Швейцарії пропонують придбати гомеопатичні препарати, що виведуть з організму вакцини Moderna та Pfizer.

Скриншот допису, який поширюють в соцмережах

Утім, це — фейк. Його вже спростовували фактчекери з Bufale.net.

Насправді ж препарати, які пропонують в аптеках, призначені для полегшення побічних ефектів від вакцинації. Назви препаратів, які пропонують в аптеках невідомі, утім в тексті оголошення використовується “drainer” — це про гомеопатичний дренаж (le drainage homéopathique).

Гомеопатія — вид альтернативної медицини, в основі якого віра в те, що організм лікує сам себе. Прихильники гомеопатії використовують рослини та мінерали для лікування хвороб. Утім, наукові дослідження не підтверджують ефективність таких методів лікування.

Гомеопатичний дренаж використовують для зменшення ризику побічних ефектів від вакцин, полегшення побічних ефектів та виведення токсинів, однак жодні контрольовані дослідження не свідчать про ефективність дренажу. Також дренаж не може зменшити ефективність вакцини. 

Раніше ми спростовували фейк про те, що пластирі для магнітотерапії виводять з-під шкіри графіт, що міститься у вакцинах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний