ФЕЙК: У Житомирі поширюють агітаційні листівки із закликом голосувати за Залужного

ФЕЙК: У Житомирі поширюють агітаційні листівки із закликом голосувати за Залужного

21 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
677

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото агітаційних листівок із закликом голосувати за Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та проти Президента України Володимира Зеленського. Такі листівки нібито розповсюджують у Житомирі.

Утім, це фейк. Місцеві медіа не повідомляли про поширення листівок із таким змістом, вперше «новину» поширив російський телеграм-канал. В Україні не планують проводити вибори під час воєнного стану. 

Скриншот допису 

На те, що інформація про роздачу листівок на підтримку Головнокомандувача ЗСУ є російським ІПСО, вказують кілька факторів. Першу публікацію новини про роздачу листівок ми знайшли в російському телеграм-каналі «Милитарист», її розмістили 10 листопада об 00:11. Водночас ні загальноукраїнські, ні регіональні медіа не повідомляли про роздачу агітаційних листівок у Житомирі.  

Також агітація за Валерія Залужного виглядає дивно, оскільки в Україні під час воєнного стану за законом «Про правовий режим воєнного стану» заборонено проводити вибори. 6 листопада Володимир Зеленський заявив, що проведення виборів не на часі.

В умовах мирного часу парламентські вибори в Україні мали б відбутись наприкінці жовтня 2023 року, а навесні 2024 року мали б пройти президентські вибори.

Також у Центральній виборчій комісії повідомили, що не отримували інформації про можливу підготовку до президентських виборів у березні 2024 року. Окрім цього, не існує заяв Валерія Залужного про політичні амбіції чи бажання балотуватись на пост президента.

Російські медіа могли поширити таку інформацію, аби підсилити наратив, нібито у військово-політичному керівництві України існує розкол. Такі меседжі розповсюджують, аби розділити українське суспільство, посіяти недовіру до влади. Раніше ми спростовували відеофейк, нібито Валерій Залужний записав звернення, де наказує військовим покинути зону бойових дій та захопити владу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний