ФЕЙК: Україна готує провокацію з вторгненням у Придністров’я

ФЕЙК: Україна готує провокацію з вторгненням у Придністров’я

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
323

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа масово поширюють повідомлення про те, що Україна готує провокацію з вторгненням у Придністров’я, для цього зокрема планують залучити «Азов». Як привід для вторгнення українські війська планують інсценувати напад російських військ, пишуть ЗМІ.

Це — фейк. В уряді Молдови спростували ці повідомлення. 

Про те, що Україна начебто планує вторгнення у Придністров’я, з посиланням на міноборони рф повідомили в державній російській інформагенції ТАСС вранці 23 лютого. Уже за кілька годин цю інформацію спростували в офіційному телеграм-каналі уряду Молдови: «Державна влада не підтверджує інформацію, поширену сьогодні вранці міністерством оборони Росії. Закликаємо до спокою та отримання інформації з офіційних та перевірених джерел Республіки Молдова. Наші відомства співпрацюють із закордонними партнерами, і у разі загрози для країни суспільство негайно буде поінформовано».

27 лютого Наталія Гуменюк, керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь», повідомила, що українські сили зосереджені вздовж українсько-молдовського кордону для стримування загрози, яка може виникнути від російських військ чи місцевих сепаратистів у Придністров’ї.

Росія систематично звинувачує противників у так званих «провокаціях», яких або взагалі не було, або їх здійснить кремль. Наприклад, напередодні, повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року у росії безпідставно звинувачували Україну в «провокаціях на Донбасі». Аби сформувати загрозливий образ України перед Молдовою, російські медіа також поширювали фейк, ніби Зеленський заявляв, що Україна готова завдати удару по Придністров’ю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний