ФЕЙК: Україна влаштовує екоцид на Донбасі

ФЕЙК: Україна влаштовує екоцид на Донбасі

8 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
859

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

10 серпня на пивному заводі в Донецьку стався вибух. Російські окупанти звинуватили в обстрілі українську сторону та повідомили, начебто внаслідок вибуху відбувся витік аміаку. Так звана «прокуратура днр» навіть «порушила кримінальну справу за статтею “Екоцид”» за знищення тваринного світу, отруєння атмосфери та водних ресурсів.

Утім, саме росія відповідальна за екоцид на Донбасі з 2014 року. Україна не завдає ударів по цивільних об’єктах.

Українські військові та політики не коментували обстріл пивного заводу. Незалежні розслідувачі з Conflict Intelligence Team заявили, що в них є інформація про розміщення на території заводу російського військового складу, проте вони не змогли підтвердити, що там зберігали боєприпаси.

Карта військових об’єктів в окупованому Донецьку. Джерело: Ігаль Левін, військовий аналітик

ЗСУ не завдають ударів по цивільних об’єктах. Якщо припустити, що обстріл заводу дійсно здійснили українські військові, то, найімовірніше, на заводі була військова ціль. Українська розвідка неодноразово виявляла, що окупанти перетворюють цивільні будівлі на бази, склади зберігання техніки та боєприпасів. Знищуючи військові цілі, ЗСУ запобігають гуманітарній катастрофі, адже російська військова інфраструктура використовується для знищення українських міст.

На Донбасі справді відбувається екоцид, але відповідальність за це несуть росіяни та місцеві колаборанти. Так, ще до повномасштабного вторгнення рф на окупованих територіях гостро стояла проблема затоплених шахт, через яку можливі просідання та підтоплення ґрунтів, забруднення питної води, техногенні землетруси тощо. Після 24 лютого 2022 року ця проблема тільки посилилася.  

В умовах повномасштабної агресії перелік екологічних проблем лише збільшується: уже згадані провокації на ЗАЕС, масштабні пожежі на інфраструктурних та промислових об’єктах унаслідок обстрілів (особливо на хімічних підприємствах), забруднення понад 30% території України боєприпасами та вибуховими пристроями, пожежі у заповідниках та екосистемах тощо. За оцінками Держекоінспекції, від початку повномасштабної війни землям та повітрю України завдано збитків на щонайменше 254,3 млрд грн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний