ФЕЙК: Україна збрехала про обстріл Миколаєва 16 травня 2023 року

ФЕЙК: Україна збрехала про обстріл Миколаєва 16 травня 2023 року

30 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
355

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Пропагандисти вкотре намагаються виправдати свої злочини. Цього разу проросійські телеграм-канали поширюють фото руйнування торгового центру «Сампун» в Сеулі 1995 року та обстріл магазину в Миколаєві. Порівнюючи два фото дезінформатори заявляють, що Україна збрехала про обстріл Миколаєва.

Це — неправда. Фото зруйнованого магазину справді зробили у Миколаєві, а пропагандисти намагаються виправдати злочини росії.

Скриншот допису

Зворотний пошук у Google Images показав, що фото обстрілу магазина в Миколаєві опублікував на своїй сторінці очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім. У ніч на 17 травня 2023 року росія обстріляла місто, зокрема через влучання боєприпасів та їхніх уламків частково виникло руйнування автосалону, торговельного центру та об’єкту промислової інфраструктури.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомляють, що 16 травня 2023 року росіяни 2 ракетами «Калібр» завдали ракетного удару по цивільній інфраструктурі Миколаєва. Через обстріл одна жінка отримала осколкове поранення

Обстріл торгового центру Миколаєва 16 травня 2023 року. Джерело: ТРК «МАРТ»

Також окремо за запитом «руйнування торгового центру Сампун» у Google ми знайшли зображення, які зовсім не схожі на обстріл супермаркету в Миколаєві. У 1987 році в одному з районів Сеула на місці колишнього сміттєзвалища вирішили побудувати торговий центр «Сампун». Із самого початку будівлю планували звести як чотириповерховий житловий комплекс.

Після початку робіт власник Лі Джун вирішив змінити проєкт із житлового на комерційний. Зміна вимагала порушення правил будівництва, тож із часом у зведеній будівлі з’явилися тріщини. Зрештою у 1995 році це призвело до руйнування великої частини торговельного центру. До того ж Лі Джун відмовився евакуювати відвідувачів, унаслідок чого понад 500 людей загинуло.

Руйнування торгового центру «Сампун» у Сеулі в 1995 році. Джерело: The Guardian

Торговий центр у Миколаєві, який зруйнували росіяни. Джерело: Суспільне Миколаїв

Пропагандисти системно намагаються звинуватити Україну в «постановках» та виправдати російські злочини. Раніше ми вже спростовували фотофейк про те, що українські військові нібито готують «постановку» з пораненими. Насправді на фото — тренінги з надання медичної допомоги від військових медиків у 2016 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний