ФЕЙК: Українець брав участь у штурмі Капітолія в США 6 січня 2021 року

ФЕЙК: Українець брав участь у штурмі Капітолія в США 6 січня 2021 року

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
135

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширюють інформацію, нібито українець Сергій Дубінін брав участь у штурмі Капітолія в США 6 січня 2021 року та підтримав прихильників Дональда Трампа. Як доказ наводять його фото з учасником штурму. У 2014 році Дубінін начебто займався «вербуванням місцевих неонацистів» та був пов’язаний із бригадою «Азов».

Утім, це вигадка російської пропаганди. Сергій Дубінін працював оператором на телеканалі «Інтер» та знімав сюжет про штурм Капітолія.

Скриншот публікації

Пошук за ключовими словами у фейсбуці показав, що у 2014 році Сергій Дубінін працював оператором на телеканалі «Інтер». Дубінін знімав сюжет про оборону Донецького аеропорту та штурм росіян. Оператор і надалі продовжував працювати на лінії фронту та знімав відео для телеканалу. Однак чоловік не мав нічого спільного з «місцевими неонацистами». У 2017 році міністерство внутрішніх справ незаконної «лнр» оприлюднило оголошення про розшук Дубініна, у якому зазначено, що він був оператором на каналі «Інтер».

Крім того, на одному з фото пропагандисти називають чоловіка поряд із Сергієм Дубініним підполковником ВПС США у відставці Ларрі Ренделом Броком. Зворотний пошук за обличчям у PimEyes показав, що це Руслан Смєщук, який разом із Дубініним працював оператором на Донеччині. В одному із дописів на своїй сторінці Смєщук висміяв фейк росіян.

Оператор Руслан Смєщук (праворуч), якого пропагандисти назвали підполковником ВПС США у відставці Ларрі Ренделом Броком та оригінальне фото Смєщука з особистої сторінки у фейсбуці

Ларрі Рендел Брок (у шоломі) під час штурму Капітолія 6 січня 2021 року. Джерело: Washington Post 

На штурм Капітолія у 2021 році Дубінін також потрапив як оператор. За ключовими словами ми знайшли сюжет того дня на телеканалі «Інтер». Наприкінці відео журналіст представляє команду, яка працювала над сюжетом, серед яких також і Сергій Дубінін. 

6 січня 2021 року президент США Дональд Трамп заявив, що вибори президента США у 2020 році були сфальсифіковані. Після цього сотні прихильників Трампа вирушили на штурм Капітолія та зрештою зайшли всередину приміщення. Пізніше у своїй промові Дональд Трамп підтримав мітинг та закликав людей приходити до Капітолія, аби їхні голоси «були почуті».

Загалом під час штурму понад 100 поліцейських отримали поранення. У 2023 році завершилося розслідування справи, близько 1000 осіб отримали обвинувачення у скоєнні федеральних злочинів. Дональд Трамп також отримав обвинувачення в змові та перешкоджанні передачі влади новому президенту США.

Зараз на особистій сторінці Сергія Дубініна можна побачити, що він військовий ЗСУ. Кремлівські пропагандисти постійно намагаються дискредитувати ЗСУ та поширюють фейки, побудовані на чутках та вигадках. Раніше ми вже спростовували дезінформацію, начебто на Одещині затримали військового за зґвалтування 10-річної дівчини. Однак скриншот новини відредагували, в оригінальній статті не було згадок про військового.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний