ФЕЙК: Українські діти співають гімн Люфтваффе

ФЕЙК: Українські діти співають гімн Люфтваффе

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
2217

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому українські діти нібито співають гімн Люфтваффе під оплески глядачів. Утім, діти співають перекладену на німецьку бретонську пісню, а не гімн Люфтваффе.

Скриншот допису

Люфтваффе — повітряні сили, вид Збройних сил Третього Рейху, що існував з 1933 до 1945 року в нацистській Німеччині.

Виступ відбувся на «Фестивалі націй» у німецькому місті Бергедорф. Мати соліста на своїй фейсбук-сторінці пояснила вибір пісні та спростувала її зв’язок із повітряними силами Третього Рейху. За її словами, пісня добре відома не тільки у Німеччині, виконується навіть у церквах. 

Назва пісні «Sieben Tage lang» («Що ми будем пити?»). Її виконала фолк-рок група Bots із Нідерландів. Пісня є частиною їхнього німецькомовного альбому Aufstehn, випущеного у 1980 році. До цього група виконувала її нідерландською. Тобто вперше пісня виконана німецькою лише у 1980 році.

Пісня має французьке походження: в оригіналі вона називається «Ev’ chistr ‘ta, Laou», вперше опублікована в 1951 році бретонським активістом Полігом Монжарретом. Ймовірно, написана саме бретонцями ще у 1929 році. Відповідно, жодного відношення до повітряних сил Третього Рейху вона не має. Пісня набула популярності у 1970-80-х роках, її часто переспівують різними мовами, або ж взагалі використовують лише мотив, замінюючи слова іншим текстом

Бретонці народність, що населяє західну частину півострова Бретань (північний захід Франції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний