ФЕЙК: Українські військові на кордоні з Польщею перевіряють авто в білих костюмах та масках у 2023 році

ФЕЙК: Українські військові на кордоні з Польщею перевіряють авто в білих костюмах та масках у 2023 році

17 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
521

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото військових у захисних костюмах та масках і заявляють, нібито зображення зробили на кордоні з Польщею. У дописі додають, що такі нововведення зробили після підвищення радіації на Заході України.

Це — фейк. Фото зробили ще під час пандемії COVID-19 у 2020 на прикордонному переході між Польщею та Німеччиною.

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку у Google Images ми знайшли фото, яке поширюють користувачі. У результатах пошуку можна побачити, що незалежні фактчекери з Agence France-Presse (AFP) вже спростували цей фейк. Схоже зображення військових у костюмах опублікували на сторінці Прикордонної служби Польщі 30 квітня 2020 року. На фото можна побачити ідентичну білу вантажівку, військових у захисних масках та підпис автора — Владислав Чулак.

Журналісти з Agence France-Presse звернулися до Чулака, який своєю чергою підтвердив, що зробив вказане фото під час пандемії COVID-19 у 2020 році на пункті пропуску Ґубінек (Gubinek) між Польщею та Німеччиною.

Зображення військових у захисних масках та білих костюмах. Джерело: Владислав Чулак

На запит польського видання Konkret24 в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ відповіли, що військові на кордоні не здійснюють перевірку в білих захисних костюмах. Прессекретарка польської Прикордонної служби Анна Михальська також підтвердила, що на кордоні немає військових у захисних масках і костюмах.

19 травня 2023 року секретар ради безпеки росії Микола Патрушев заявив, начебто внаслідок вибуху боєприпасів зі збідненим ураном у Хмельницькій області на Європу насуваються радіоактивні хмари. Водночас за даними Головного центру спеціального контролю Державного космічного агентства України, радіаційний стан на Заході України був у нормі. Також у Національному агентстві з атомної енергії Польщі повідомили, що тимчасові підвищені значення природного радіаційного фону не є чимось незвичайним і виникають регулярно.

Раніше ми вже спростовували дезінформацію про нібито підвищення радіаційного фону в Тернопільській та Хмельницькій областях. У Хмельницькій міській раді спростували повідомлення про підвищення радіації. Представники місцевих органів влади зазначили, що в області не було вибухів боєприпасів зі збідненим ураном та немає проблем з екологічною ситуацією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний