ФЕЙК: Українські військовослужбовці померли від американської вакцини проти COVID-19 | VoxUkraine

ФЕЙК: Українські військовослужбовці померли від американської вакцини проти COVID-19

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
29 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
1256

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про випробування американської вакцини від COVID-19 в Харківській області. Нібито вакцину ввели 15 особам, 10 із яких були військовими і вже хворіли новим коронавірусом. Внаслідок цих випробувань начебто померли 5 українців, 4 з яких – військові. 

Проте, це фейк.

Першоджерелом новини став представник прес-служби народної міліції «ЛНР». У 2014-2018 рр. Міністерство інформаційної політики неодноразово фіксувало фейки, дезінформацію та пропаганду, яку в український інформпростір запускали саме ватажки так званих «ЛНР» та «ДНР». 

1. Жодної підтвердженої інформації про початок вакцинації в Україні немає. Про це не повідомляли й у Міністерстві оборони.

2. Вакцини від COVID-19 наразі немає. ВООЗ повідомляє про 25 вакцин, які зараз у процесі клінічних випробувань. Проте, жодне з них не проходить в Україні.

3. Крім того, вакцини випробовують на людях, які ще не хворіли коронавірусом, оскільки головне завдання вакцини – вироблення антитіл. Натомість, у людей, які вже хворіли COVID-19 антитіла виробляються. 

Останні дослідження показують, що антитіла до нового коронавірусу можуть зберігатися лише 2-3 місяці, а у людей, які були безсимптомними носіями SARS-CoV-2, цей показник ще менший.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний