Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють скриншот із статтею під заголовком «Мобілізований використав бойовий гопак у ближньому бою», яку нібито опублікував новинний сайт «Tonight at 11.TV». «Мобілізований спортсмен з Дніпра намагався застосувати бойовий гопак у Рукопашному бою з окупантами. Майстер гопака переміг би ворога, але той підло розстріляв чоловіка з автомата», — йдеться у матеріалі.
Однак це фейк. Новинного сайту «Tonight at 11.TV» не існує, медіа не публікували цю інформацію. Даний скриншот репостили лише російські медіа.
Скриншот допису
Пошук медіа «Tonight at 11.TV» показав однойменний серіал, який вийшов у 2011 році. Також є ютуб-канал із такою ж назвою, але останнє відео на ньому опублікували у серпні 2016 року. У мережі немає новинного сайту під назвою «Tonight at 11.TV». За зворотним пошуком у Google Images по фото, зображеному на скриншоті, ми встановили, що світлину взяли із сайту фотобанку Flickr, їх завантажив майстер бойових мистецтв Олександр Чемикос ще у 2018 році.
До того ж у тексті припустились помилки, слово «рукопашний» написали з великої букви, хоча це не власна назва, а загальна. Також текст та один і той самий скриншот поширювали лише російські медіа. Першим новину опублікували в однойменному телеграм-каналі російського пропагандиста Армена Гаспаряна 4 січня 2024 року об 11:14 за київським часом. У надійних українських або англомовних виданнях не писали про цей інцидент. Текст «новини» іронічний, тож, імовірно, російські пропагандисти створили фейк, щоб дискредитувати військових ЗСУ.
Раніше ми спростовували фейки, нібито військові ЗСУ отруїлися та померли від пельменів, які передали волонтери. Також поширювали сатиричну новину, що Міноборони України заявило про створення танкової бригади, яка повинна «здобути танки в бою».
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний