ФЕЙК: Усі дані з «Дії» доступні іноземцям, а інформацію про існування людини можна видалити

ФЕЙК: Усі дані з «Дії» доступні іноземцям, а інформацію про існування людини можна видалити

29 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
3579

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, у якому йдеться про те, що нібито іноземні фонди та приватні компанії можуть отримувати інформацію про українців із додатку «Дія». Крім того, автор відео, Остап Стахів, розповідає, що, мовляв, хтось може видалити всі дані про людину, і вона юридично перестане існувати.

Утім, це — фейк.

По-перше, як зазначено на сайті Міністерства цифрової трансформації, «додаток Дія не зберігає персональних даних користувачів, а лише в разовий запит ідентифікованого громадянина відображає інформацію з реєстрів. Через Дію неможливо оцифрувати документи, завантажити їх чи зробити щось подібне. На смартфонах Android навіть нереально зробити скрін із застосунку. Дія – це винятково віддзеркалення вже наявних у громадян документів».

Тобто, усі дані в додатку — це інформація, що є в інших реєстрах. Із «Дії» не можна видалити документи, а тому, якщо людина загубить телефон чи втратить підключення до Інтернету, як розповідає Стахів, дані про неї не зникнуть із реєстрів. Аналогічно адміністратори «Дії» не можуть видалити інформацію про людину.

Схожий фейк про «Дію» ми вже спростовували.

По-друге, інформація з «Дії» не передається міжнародним партнерам України чи приватним фондам в Швеції, США, Швейцарії, Великій Британії, Канаді чи, наприклад, ООН. Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, заявляв, що всі сервери мобільного застосунку «Дія» знаходяться в Україні. А стверджувати, що з цих серверів передають інформацію стороннім, — безпідставно.

А міжнародні партнери та приватні фонди, зазначені на сайті «Дії», допомагають розробляти додаток та покращувати його. Наприклад, у переліку є проект EGOV4UKRAINE, який підтримують ЄС, Швеція (SIDA), Естонія, Данія, Польща. Він допомагає розробити технічні умови — інформаційні системи для обміну даними, підвищити потенціал фахівців.

Щодо можливостей сплачувати податки у «Дії» — додаток не буде автоматично стежити за рахунками користувачів для того, щоб порахувати суму податків до сплати. Для цього користувач повинен дати згоду, а також відповісти на низку питань, щоб заповнити декларацію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний