ФЕЙК: В Україні підвищився рівень крадіжок та вбивств у звʼязку з відключенням електроенергії

ФЕЙК: В Україні підвищився рівень крадіжок та вбивств у звʼязку з відключенням електроенергії

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
752

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що у звʼязку з частковим та довготривалим знеструмленням майже у всіх областях України начебто підвищився рівень криміногенності. Стверджують, що українці нібито вже обговорюють те, що саме потрібно красти в супермаркетах Києві та Львова. У пропагандистських ЗМІ заявляють, що мародери обкрадають закидані квартири, на темних вулицях грабують і вбивають перехожих, навіть звинувачують у викраденні іноземців задля отримання викупу.

Однак відсутність електроенергії суттєво не вплинула на рівень криміногенності у країні. 

Скриншот допису

За даними МВС від 25 листопада 2022 року, відсутність електроенергії у більшості областях України не вплинула на рівень криміногенності. Міністерство збільшило втричі присутність Національної поліції, автомобільних та піших патрулів. Окрім того, державні формування залучаються підтримкою добровольчих угруповань територіальних громад. Також до патрулювання долучились і військовослужбовці Нацгвардії, що наразі не перебувають на фронті. 

За словами Міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, збільшення нарядів поліції на вулицях не призвело до погіршення криміногенних ситуацій в Україні, проте він наголосив на тому, що останнім часом на гарячій лінії зросла кількість повідомлень про домашнє насильство. 

До блекаутів, 4 липня 2022 року, радник Міністра внутрішніх справ України, виконавчий директор Вадим Денисенко зазначав: «Були моменти, коли кількість злочинів була меншою на 50% у порівнянні з довоєнним періодом. Зараз це приблизно на 25% нижче, ніж у довоєнний період. У цілому, за моїми оцінками, нам вдається утримувати криміногенну ситуацію. А також організовану злочинність. Міста, які не під окупацією, не є прифронтовими — усі вони безпечні з точки зору криміногенної ситуації. Тут поліція абсолютно чітко спрацювала та займається тим, чи має займатися».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний