ФЕЙК: В Україні виготовили новорічну колекцію іграшок із нацистською символікою

ФЕЙК: В Україні виготовили новорічну колекцію іграшок із нацистською символікою

16 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
673

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото новорічних іграшок із нацистською символікою. Користувачі вказують, що цю колекцію ялинкових прикрас виготовили в Україні.

Це — фейк. Фото іграшок зробили на виставці у Німеччині ще у 2013 році. 

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку у TinEye ми виявили, що фото іграшок поширюють у мережі щонайменше з 2013 року. Насправді цю світлину зробили на виставці ялинкових іграшок в одному з музеїв Німеччини у 2013 році. Організатори хотіли показати, як святкували Різдво за часів правління Гітлера. У статті видання Daily Mail, яке повідомило про цю виставку, йдеться, що автори хотіли нагадати, як найбільше християнське свято спотворили фанатики. Крім того, на виставці були ялинкові прикраси, присвячені німецькому імператорові, архітектору Першої світової війни кайзеру Вільгельму та Йосипу Сталіну.

На жодному з фото виставки у Німеччині немає згадки про Україну. А на останньому фото, яке поширюють у мережі, немає нацистських символів. «Сталевий хрест», який можна розгледіти у наборі значків на четвертому фото, це відзнака Головнокомандувача ЗСУ для героїв-командувачів. VoxCheck уже писав про те, що «Сталевий хрест» не має нічого спільного з нацистським символом.  

Раніше ми вже спростовували фейки про те, що військові ЗСУ носять шеврони із нацистськими символами, а заступник начальника поліції Києва нібито має татуювання з нацистською символікою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний