ФЕЙК: В Україні запрацювала програма «Доступне авто», що здешевлює покупку авто на 50-70%

ФЕЙК: В Україні запрацювала програма «Доступне авто», що здешевлює покупку авто на 50-70%

3 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
12671

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах та месенджерах поширюють новину, ніби з 1 серпня в Україні запрацювала державна програма «Доступне авто»: кожен українець зможе купити авто на 50-70% дешевше, оскільки держава компенсує решту вартості. Читачам пропонують підписатися на «офіційний канал», щоб дізнатися подробиці.

Насправді такої програми не існує, вигадану новину використовують для реклами телеграм-каналів.

Скриншот допису

Програму називають державною, але про неї немає інформації на жодному з державних сайтів. Українські ЗМІ теж не публікували подібну новину. Натомість 1 серпня писали про розширення державної програми «єОселя», яка пропонує пільгове іпотечне кредитування.

У телеграм-каналі, на якій пропонують підписатися, немає деталей про «Доступне авто». Тож фейкову новину використали для реклами телеграм-каналів.

Раніше ми вже писали про оманливу рекламу. Наприклад, у травні заради збільшення підписників телеграм-канали поширювали фейк про повернення графіків відключення світла в усіх регіонах України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний