ФЕЙК: В українських університетах створили курси зі зйомки порнографії

ФЕЙК: В українських університетах створили курси зі зйомки порнографії

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
542

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російський пропагандистський телеграм-канал опублікував новину, що в українських університетах запустили курси створення контенту для дорослих нібито після реєстрації законопроєкту про легалізацію порнографії. Крім цього, пропагандисти стверджують, що з часом в українських університетах введуть окремі відповідні освітні програми для режисерів кіно та інших діячів культури.

Це — фейк. У законопроєкті йдеться про декриміналізацію порнографії, а не її легалізацію. Крім цього, курси зі створення порноконтенту в українських університетах створені не були, і плани зі створення відповідних освітніх програм не оголошувалися.

Скриншоти з допису

Законопроєкт №9623 зареєстрували у Верховній Раді України 18 серпня 2023 року. Він передбачає зміни до Кримінального кодексу України, у результаті чого порнографія в Україні буде частково декриміналізована. Наприклад, депутати пропонують декриміналізувати дії, що не становлять суспільної небезпеки (як-от порнографічний/еротичний контент, надісланий у приватні повідомлення), та дії, пов’язані з діяльністю місць розпусти чи звідництва. Водночас планують посилити відповідальність за інші дії, зокрема за примус до участі в порнографії, збут порнографії без згоди залученої особи тощо. Про легалізацію порнографії наразі не йдеться. Станом на кінець вересня цей закон знаходиться на розгляді комітету.

На підтвердження своїх заяв пропагандисти опублікували скриншоти з сайтів трьох університетів України – Київського національного університету культури і мистецтв, Київського університету культури та Київського міжнародного університету. Детальний аналіз скриншотів демонструє, що всі три містять фейкову інформацію.

На першому скриншоті зображена новина на сайті Інституту кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв. Пост про «майстер-клас зі створення дорослого контенту» датований 17 серпня 2022 року, майже за рік до внесення до парламенту закону про декриміналізацію порнографії. На сайті Інституту кіно і телебачення такої новини немає. Того дня на вебресурсі опублікували дві новини, жодна з яких не стосується згаданого пропагандистами майстер-класу. Крім цього, 17 серпня 2022 року була середа, а не пʼятниця, як вказано у фейковому пості. Якщо придивитися до часу публікацій постів у розділі «новини» на сайті Інституту кіно і телебачення, можна помітити, що вони з’являються двічі на день – об 11:00 та о 17:00. Водночас на скриншоті посту час публікації 09:00. Наостанок, нам не вдалося знайти відповідну новину у фейсбуці та інстаграмі Інституту кіно і телебачення.

Скриншот з сайту Інституту кіно і телебачення

На другому скриншоті зображений опис спеціальності режисера кіно і телебачення Київського університету культури. В описі цієї спеціальності речення «В діджитал-епоху, коли медіаконтент оточує нас скрізь, режисер-продюсер завжди на вагу золота!» було замінено на опис «запуску предмета еротичної відеографії». На сторінках університету у фейсбуці, інстаграмі та телеграмі також немає жодної згадки про курси еротичної відеографії.

Скриншот з сайту Київського університету культури

На третьому скриншоті — опис магістерської програми з аудіовізуального мистецтва та виробництва Київського міжнародного університету. У ньому в описі вибіркових дисциплін маніпулятори замінили реальний предмет «прикладні соціально-комунікаційні технології» на «культурологію еротики», а «медійні технології» на «тонкощі виробництва контенту для дорослих».

Скриншот з сайту Київського міжнародного університету

Пропагандисти згадують, що Україна намагатиметься стати «потужною порно-державою», оскільки не стала країною з потужним агропромисловим комплексом. Насправді Україна залишається важливим експортером аграрної продукції. Так, у 2021 році Україна посіла друге місце у світовому експорті зернових. Незважаючи на війну, Україна частково відновила експорт сільськогосподарської продукції та зберегла позиції одного з найбільших світових постачальників агропродукції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний