ФЕЙК: Вакцини неефективні, бо організм виробляє антитіла до вакцини, а не збудника хвороби | VoxUkraine

ФЕЙК: Вакцини неефективні, бо організм виробляє антитіла до вакцини, а не збудника хвороби

27 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1105

Перевірка фейків у рамках співпраці з Facebook

У мережі поширюється відео, у якому Лоретта Больган, «консультант з негативних наслідків вакцинації», розповідає, нібито на світовому ринку немає жодної ефективної вакцини, мутації негативно впливають на дію вакцин та й вакцинація загалом лише шкодить.

Пояснюємо, що не так.

Після вакцинації організм виробляє антитіла проти інфекції, а не проти вакцини.

Вакцини є різних типів: наприклад, вакцини, які виготовляють із живих збудників з ослабленою вірулентністю; вакцини з убитих патогенних мікробів; вакцини на основі анатоксину, хімічні вакцини, РНК-вакцини. Про це ми детальніше писали тут.

У відео говорять про вакцини, які використовують мертві або сильно ослаблені віруси. Після вакцинації імунна система людини реагує на ослаблені віруси і виробляє антитіла, щоб захистити людину від майбутньої інфекції. Антитіла розпізнають та нейтралізують конкретні мікроби або віруси. Отже, думка, що вакцина продукує антитіла проти самої ж вакцини – хибна. 

Ефективність та користь вакцин доводять дослідження. Захист від хвороб не зникає, якщо вчасно вакцинуватись.

Вакцини мають доведену ефективність, і захист від хвороб не зникає, якщо вчасно отримувати всі дози вакцини. Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу, випадки зараження поліомієлітом впали на 99%, кількість смертей від правця знизилася на 96%, від кору – на 75%. Детальніше про це ми писали тут

COVID-19 – це нове захворювання. Масове поширення вірусу за відсутності вакцини та ефективних ліків спричиняє значну кількість жертв. Крім цього, існує можливість повторного зараження людей, які вже перехворіли COVID-19. Тому від вакцини проти коронавірусу очікують забезпечення стійкого імунітету, щоб стримати поширення цього вірусу.

Нагадуємо, що SARS-CoV-2 – це вірус, який викликає хворобу COVID-19.

Мутація не обов’язково знижує ефективність вакцин

Внаслідок еволюції вірус може отримати стійкість до вакцини, однак цей процес часто займає багато років. Наприклад, багато вакцин проти РНК-вірусів, розроблених ще у 30-70-х роках минулого століття, усе ще високоефективні. Детальніше про це ми писали тут. 

Будь-який вірус дійсно має здатність до мутації, і SARS-Cov-2 – не виняток. Детальніше про це ми писали тут. Однак це не обов’язково робить вакцину неефективною. 

Незважаючи на мутації, SARS-CoV-2 показує невелику швидкість мутацій. Дослідники вважають це позитивною новиною для розробки вакцини.

Вакцина від поліомієліту не є шкідливою

Вакцина проти поліомієліту містить ослаблений вакцинний вірус, який активує імунну відповідь в організмі. 

У рідкісних випадках, коли населення недостатньо імунізоване, виділений вакцинний вірус може продовжувати циркулювати протягом тривалого періоду часу. Чим довше йому вдається вижити, тим більше генетичних змін він зазнає. У дуже рідкісних випадках вакцинний вірус може генетично перетворитися в поліовірус вакцинного походження. Він виникає, коли планова або додаткова імунізація не охоплює необхідної частки населення, але не під час створення самої вакцини.

Отже, проблема не в вакцині, а в низькому охопленні вакцинацією. Якщо населення повністю імунізоване, воно буде захищене як від вірусів вакцинного походження, так і від диких поліовірусів. 

До того ж, вакцина від поліомієліту не робить нас більш вразливими до інфекційних захворювань.

Вакцина від грипу ефективна. Смертність після вакцинації від грипу виникає надзвичайно рідко і як правило пов’язана з лікарською недбалістю, а не компонентами вакцини.

Хоча ефективність вакцини може варіюватися, дослідження показують, що вакцинація проти грипу знижує ризик захворіти на грип від 40% до 60% серед усього населення.

Рівень вакцинації від грипу серед груп високого ризику за останні роки зменшується. Половина країн європейського регіону вакцинує менше 1 з 3 літніх людей. У більшості країн охоплення вакцинацією медичних працівників і людей з хронічними захворюваннями не досягає навіть 40%. Ефективність вакцини проти грипу також може різнитися між людьми, які раніше були інфіковані або вакциновані, і людьми, що не зіштовхувалися з циркулюючим вірусом. 

Смертельні випадки після вакцинації найчастіше пов’язані не зі складом вакцини, її виробництвом чи доставкою, а з лікарською недбалістю. Що стосується побічних ефектів від вакцин, то важкі зустрічаються дуже рідко, більшість – легкі, локальні та не потребують лікування. Про це ми вже писали тут. 

Вакцини проти SARS-CoV-2 досі немає. Стверджувати, що вона буде небезпечною і неефективною через прискорену процедуру – безпідставно.

Якщо вакцина проти SARS-CoV-2 буде успішно створена, вона буде безпечна і ефективна, інакше вона просто не потрапить у виробництво. Перед запуском у виробництво вакцина, наприклад, за правилами США, проходить кілька етапів випробувань. Детальніше про всі етапи випробувань вакцини ми писали тут. Але, у будь-якому разі, виробляти і використовувати вакцину не можуть, не підтвердивши її безпечність та дієвість у ході випробувань. Про це ми вже писали тут. Наразі 44 вакцини проходять клінічні випробування. 

Стверджувати, що більшість людей навіть ніколи не захворіють COVID-19, а серйозні ускладнення виникають дуже рідко, некоректно.

Всього у світі зафіксовано вже близько 41 млн випадків інфікування COVID-19 і близько 1,1 млн смертей.
За даними ВООЗ, близько 10-15% випадків захворювання супроводжуються серйозними ускладненнями, а близько 5% хворих перебувають у критичному стані. У деяких людей симптоми захворювання можуть залишатися кілька тижнів або й місяців до повного відновлення.

20% хворих у віці від 18 до 34 років повідомили, що деякі симптоми тривали значно довше, ніж інші.

Найбільш поширеним ускладненням COVID-19 є гострий синдром розладу дихання, який часто призводить до відмови легень. Більше того, COVID-19 може давати ускладнення на серце – травми міокарда, аритмії, кардіоміопатії. 

Людина вакцинується для того, щоб захистити себе та населення. Колективний імунітет дозволяє знизити рівень захворюваності невакцинованих людей та формується проти збудника хвороби, а не проти вакцини.

Колективний імунітет – явище, що виникає, коли велика частина суспільства розвиває імунітет від збудника хвороби, запобігаючи передачі цього збудника від людини до людини. Як результат – суспільство стає повністю захищеним включаючи тих, хто не розвинув імунітет. 

Колективний імунітет можна розвинути двома способами. Перший — так званий природний, коли велика кількість людей перехворіла і розвинула індивідуальний імунітет. Другий — шляхом масової вакцинації, коли більша частина населення отримала вакцину і так само розвинула індивідуальний імунітет. Про це ми вже писали тут. Тому думка, що під час створення вакцини виробляється опір щодо вакцини – хибна. 

Самоізоляція – ефективний спосіб подолання коронавірусу. Разом з іншими карантинними заходами самоізоляція позитивно вплинула на зменшення динаміки захворювання.

Карантинні заходи є рекомендованими ВООЗ для уповільнення розповсюдження вірусу та інфікування людей. Основна мета карантину – зменшення навантаження на медичні системи та уповільнення поширення коронавірусу. 

Дослідження, проведене за даними 129 країн світу показує, що обмежувальні заходи були ефективними у стримуванні поширення коронавірусу, вирівнюванні так званої «пандемічної кривої» захворюваності та зниженні кількості смертей. 

Введення більш жорстких карантинних обмежень в Італії, коли пересування людей обмежили, асоціюється зі зменшенням передачі вірусу. Про це ми раніше писали тут

Надлишкова смертність від під час пандемії COVID-19 є.

Наприклад, в Італії надлишкова смертність у березні 2020 року становила 15 тисяч смертей, а у квітні 2,5 тисячі смертей. Багато людей не отримали належної допомоги або навіть результатів тесту на COVID-19 через надмірне навантаження на медичну систему.

А у Сполучених Штатах в цілому станом на 23 вересня від COVID-19 загинуло майже 200 000 осіб. Лише серцево-судинні захворювання і рак вбивають більше американців в середньому за рік, ніж COVID-19 за 8 місяців 2020 року.

Попередні дані з 24 європейських країн показують, що з березня по травень 2020 року померло приблизно на 160 тисяч осіб більше, ніж в середньому за той же період з 2016 по 2019 рік.

Маска обмежує розповсюдження вірусу від хворих. Використання масок запобігає поширенню SARS-CoV-2. Про це ми неодноразово писали тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний