ФЕЙК: Вакциновані люди поширюють грип більше, аніж невакциновані | VoxUkraine

ФЕЙК: Вакциновані люди поширюють грип більше, аніж невакциновані

23 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
490

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі користувачі поширюють низку зображень із неправдивими твердженнями про те, що: 

  • вакциновані від грипу на 630% більше поширюють грип, аніж невакциновані;
  • тисячі людей зазнали ушкоджень чи померли через вакцини;
  • виробники вакцин не використовують плацебо під час клінічних досліджень, а лише порівнюють нову вакцину із попередньою або ад’ювантами, аби в обох групах піддослідних були однакові результати;
  • вакцинація — це отруєння;
  • полісорбат-80 у складі вакцин пригнічує імунну систему, викликає анафілактичний шок, енцефаліт та безпліддя;
  • фармацевтичні компанії вигадують фіктивний збудник захворювання та змушують усіх вакцинуватися.

Усі ці твердження — неправдиві.

Вакциновані не поширюють грип більше, ніж невакциновані — це попередній некоректний висновок наукового дослідження. Доктор Дональд Мілтон та група науковців із Університету штату Меріленд опублікували дослідження про те, що вірус грипу поширюється не лише під час кашлю, а й просто дихання хворих. Усього було 142 хворих на грип учасники дослідження, і з них 22% були вакциновані від грипу у той самий рік, коли проводилося дослідження. Виявилося, що вакциновані поширювали у 6 разів більше крихітних аерозолів грипу.

Однак, по-перше, такий результат виявили в 11 випадках. Як стверджують науковці, це лише попередній висновок і він не може вважатися показовим до масштабних досліджень. По-друге, за словами самого доктора Мілтона, стверджувати, що вакциновані люди більше поширюють грип, неправильно — усі хворі поширюють вірус. А ті люди, які зробили щеплення, більш ймовірно не захворіють і не поширюватимуть вірус взагалі. 

Не існує статистичних доказів про тисячі постраждалих чи смертей від вакцин. Вакцини, як і будь-які лікарські засоби, можуть викликати побічні ефекти, однак вони найчастіше є незначними та тимчасовими. Наприклад, підвищення температури чи біль у руці після щеплення. Більш серйозні побічні ефекти виникають вкрай рідко (близько 1 випадку на мільйон застосованих доз). Випадків смертей через вакцини було настільки мало, що їх навіть важко оцінити статистично. Кожен випадок, про який повідомляється у міністерства охорони здоров’я, ретельно вивчають. Проте у більшості випадків виявляють помилки при призначенні або проведенні вакцинації, не пов’язані із самим препаратом. Більше про це ми писали тут.

Дослідження вакцин із плацебо не завжди проводять, оскільки це суперечить етичним принципам. Наприклад, якщо вже точно відомо, що вакцина ефективна, буде неетично позбавляти одну групу людей переваг бути імунізованими та захищеними від захворювання. ВООЗ радить проводити випробування із плацебо, якщо ще не існує іншої ефективної та безпечної вакцини. В решті випадків застосовують інші — не менше надійні — види випробувань. Наприклад, когортні дослідження. 

Когортні дослідження — вид медичних досліджень для визначення причин хвороби та встановлення зв’язків між факторами ризику та наслідками для здоров’я. Слово «когорта» означає група.

Натомість теза про те, що розробники вакцин навмисне неправильно проводять дослідження вакцин із плацебо, не має жодних підтверджень. Результати клінічних випробувань вакцин публікуються у рецензованих наукових виданнях, і в них обов’язково описують процес дослідження та застосовані препарати. 

Вакцинація — це не отруєння організму. Ми вже неодноразово спростовували неправдиві твердження про те, що препарати, які входять до складу вакцин, є токсичними та шкідливими. Консерванти, ртутна сполука, полісорбат 80, формальдегід, алюміній та решту речовин, які хибно вважають шкідливими, додають до складу вакцин уже десятиліттями, і за цей час не з’явилося жодних доказів їхнього негативного впливу на організм людини (детальніше про це — тут).

Полісорбат 80 виконує роль емульгатора — утримує усі компоненти вакцини разом. Але у вакцинах використовують дуже малу його кількість, значно більше полісорбату 80 міститься у звичайних продуктах харчування

Вакцини від конкретного захворювання виготовляють із використанням збудника (вірусу чи бактерії) цього захворювання. Тому нелогічно стверджувати, що заради імунізації створюють «фіктивний збудник».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний