ФЕЙК: ВЕФ підтримує право людей на шлюб з тваринами в рамках підтримки інклюзивності

ФЕЙК: ВЕФ підтримує право людей на шлюб з тваринами в рамках підтримки інклюзивності

28 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
92

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Всесвітній економічний форум (ВЕФ) закликає надати людям право на вступ у шлюб із тваринами задля «сприяння різноманітності та інклюзивності». У публікації також згадується те, що Іспанія, як країна-учасниця ВЕФ, нібито стала першою країною, що прийняла нове законодавство, яке дозволяє громадянам укладати шлюб із тваринами.

Це — фейк. Всесвітній Економічний Форум не закликав дозволити шлюби з тваринами.

Речник ВЕФ Ян Зопф у коментарі для незалежних фактчекерів із Snopes спростував інформацію про заклики Форуму надати законні підстави на укладення шлюбу із тваринами. «Це фейкова історія, яка має на меті дискредитувати важливу роботу, яку виконує Всесвітній економічний форум над серйозними глобальними викликами», — написав у своєму електронному листі Ян Зопф. «Всесвітній економічний форум ніколи не робив таких заяв і не має жодних повноважень, а також наміру віддавати накази урядам та іншим установам чи особам».

Згадки про такі заклики ВЕФ немає і в публікаціях авторитетних медіа. 

Першоджерело цієї новини — ресурс NewsPunch (раніше — «YourNewsWire»). Ресурс Media Bias / Fact Check оцінює публікації видання NewsPunch як пропагандистські та конспірологічні. Цей медіаресурс не заслуговує на довіру через регулярну публікацію фейкових новин та пропаганди.

Закон в Іспанії не дозволяє шлюби громадян із тваринами. Насправді ж закон обмежує використання багатьох інструментів та засобів насилля над тваринами, як-от електрошокові нашийники. Також законом забороняються і цирки з тваринами, проте народні іспанські гуляння з биками виключаються з нього. Крім того, в Іспанії зростуть штрафи за знущання над тваринами.

Раніше ми спростовували фейк, нібито в Іспанії легалізували зоофілію, якщо це не завдає тварині шкоди.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний